מבחן GMAT

מבחן ג'ימט הוא תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים, הנהוג באוניברסיטאות המובילות בעולם וכן בישראל. המבחן הוא בינלאומי, כך שאין הרבה הבדל בין המבחן בצרפת או בישראל, והוא כולו על טהרת השפה האנגלית. כ-2000 ישראלים ניגשים למבחן זה מדי שנה, רובם ככולם בוחרים לעשות את התואר בישראל – מקום ראשון בעולם מבחינת כמות הנבחנים ביחס למספר האוכלוסייה. במאמר הבא נסקור את מבנה המבחן ומאפייניו, וכיצד ניתן להתכונן אליו.
מבנה המבחן
הדרך לניהול עסקים קטנים, בינוניים ועד לרשת מלונות בירושלים עוברת בראש ובראשונה דרך ההצלחה במבחן ה-GMAT. הוא נעשה על מחשב ובצורה כזאת שעל פי התשובה שתענו המחשב בוחר את השאלה הבאה – במידה ועניתם תשובה נכונה, רמת הקושי של השאלות תעלה, וכך גם הפוך במידה וטעיתם. בחלק הראשון תצטרכו להרשים ביכולת הכתיבה שלכם: תקבלו שני חיבורים, לכל אחד מהם נושא אחר ולכל אחד תקדישו 30 דקות לכל היותר. אחד יעסוק בנושא בו תצטרכו להביע דעת נגד או בעד ובחיבור שני יוצג לכם טיעון לוגי שתצטרכו לנתח ולבקר. עבור החיבורים מקבלים הנבחנים ציונים הנעים בין 0 ל-6, בכפולות של חצי נקודה.

בחלק ב' של ה-GMAT, הכמותי, תקבלו שאלות אמריקאיות עליהן יש לענות בתוך 75 דקות. בדומה למבחן הפסיכומטרי, גם כאן תישאלו בנושאים מתמטיים כמו אלגברה, שורשים, אחוזים, וכו'. בחלק מהשאלות תצטרכו רק לציין אילו נתונים תצטרכו על מנת לפתור את השאלה, ללא ציון הפיתרון עצמו. פרק זה מקבל ציון הנע בין 0 לבין 60.

בחלק האחרון של ה-GMAT תקבלו 41 שאלות אמריקאיות שמהוות את החלק המילולי של הבחינה. גם בשלב זה יוקצבו לרשותכם 75 דקות על מנת לענות על שאלות בנושאים כמו הבנת הנקרא, הסקות וטיעונים לוגיים, וכן תיקון משפטים. כמו כן, תצטרכו בחלק זה להיות בקיאים בכל מה שקשור לדקדוק בשפה האנגלית. גם פרק זה מקבל ציון הנע בין 0 לבין 60.

בסיום כל חלק תינתן לכם האפשרות לקחת הפסקה של כעשר דקות. זמן הבחינה הכולל הוא בסביבות ארבע שעות, כולל ההפסקות.

הרשמה לבחינה – מועד ומיקום
ישנן שלוש דרכים שונות להירשם, והקלה ביניהן היא דרך רשת האינטרנט – הריצו חיפוש קצרצר בגוגל תחת הקטגוריה "הרשמה למבחן GMAT". תצטרכו להירשם לאתר בינלאומי ומשם להירשם למבחן. תוכלו גם ליצור קשר טלפוני עם שירות הלקוחות של GMAT, כשהתשלום לבחינה יכול להתבצע בכרטיס אשראי בלבד. קחו בחשבון שמחיר הבחינה לא זול בכלל (כ-250 דולר), אולם את התחום של הלוואות תשמרו למימון הלימודים. באופן עקרוני, ניתן להיבחן חמש פעמים בכל 12 חודשים. הבחינה בארץ מתקיימת ברחוב בן גוריון, מול קניון איילון בר"ג.

שימו לב – במידה ועשיתם מספר בחינות ג'ימט בחמש השנים האחרונות, ייתכן וחלק האוניברסיטאות בחו"ל יתייחסו לכלל הציונים שקיבלתם (בעוד שמבחן פסיכומטרי מסתכלים רק על הגבוה מהציונים). בשל כך, וגם בגלל המחיר, מומלץ להתכונן היטב לבחינה ולעבור אותה בהצלחה כבר בפעם הראשונה.

מדעי המחשב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *