קורס ללימודי SQL

SQL הינה שפת תכנות באינטרנט, איתה אנחנו משתמשים על מנת לטפל במידע ולעבד אותו בבסיסי נתונים מאורגנים, זוהי השפה הכי מבוקשת כיום בניהול מסדי נתונים באינטרנט. כיום ניתן למצוא את רוב אתרי האינטרנט מאוחסנים על שרתים של SQL, מה שהביא את  הביקוש העצום עבור בוגרי קורס SQL.
מהן עקרונותיה של שפת ה-  SQL?
עקרונות השימוש בשפת ,SQL מבוססות על עבודה עם שאילתות, איתן אנחנו שולפים את הנתונים הדרושים לנו עבור האתר ממאגרי המידע של מסדי הנתונים על ראשי פרקים ותנאים שקבענו או המתכנת של האתר קבע מראש. כיום ניתן למצוא את רוב אתרי האינטרנט, משתמשים ב – SQL, כדרך אחסון והפעלתו הדינמית של האתר, המותאמת לנוחות המשתמש ומפעיל האתר. כתוצאה מביקוש העצום לשפה, בזכות יתרונותיה הרבים, במיוחד עבור אתרים מסחריים. ישנו צורך הולך וגדל עבור מתכנתים, אשר בקיאים בשפה.

יסודות הלימוד בשפת ה – SQL
קורס SQL, בדומה לקורס מדריכי חדר כושר, נלמד באינספור בתי ספר מקצועיים ומכללות ייעודיות ללימודי מקצועות ההייטק והמחשבים. כאשר מטרת הקורס, היא להעניק לבוגרים את הכלים איתם הם יוכלו לשלוט בשפה בצורה מושלמת. כלים שיאפשרו להם להשתלב בתעשייה, שרק הולכת ומתפתחת. במהלך הקורס התלמידים ילמדו את הנושאים הבאים: יסודות שפת SQL, יסודות התכנות בשפת SQL, ארגון קבצים בשפת SQL, ארגון בסיסי נתונים בשפת SQL, כתיבת שאילתות, יסודות העבודה עם שאילתות, יצירת הרשאות משתמשים, הכנסת מידע לבסיס הנתונים והוצאתו, איחוד מידע בין בסיסי נתונים, גיבויי בסיסי נתונים, שחזור נתונים, יצירת טבלאות ואיחודם, יצירת שדות, כלים ושיטות תחזוקת הרשת, יסודות ה – SSIS ,  יסודות ה- Stored Procedure, יסודות אבטחת המידע במסד הנתונים, דרכים נכונות לשינוי מידע, יסודות תכנות אובייקטים, התקנת השפה ועוד.

הקורס לרוב נמשך בין שלושה חודשים לחצי שנה ולרוב לא דורש מהתלמידים ידע קודם או דרישות מסוימות, על מנת להתקבל ללימודים. בוגרי הקורס יקבלו תעודת מומחה בשפת ה- SQL, איתה הם יוכלו להשתלב בתעשייה שרק הולכת והופכת ליותר מבוקשת.

קהל היעד ואפשרויות תעסוקה עתידיות
אומנם הקורס לא דורש תנאים מיוחדים, על מנת להתקבל לשורותיו, כמו לדוגמא תעודת בגרות מלאה או פסיכומטרי. אך ישנם כמה תכונות בסיסיות שכל מועמד חייב, על מנת לעבור את הקורס בהצלחה. חשוב שהמועמד יהיה בעל רקע במחשבים, עם אהבה לצד הטכני. חשוב שהמועמד, יהיה בעל יכולות מתמטיות והבנה בסיסית בתכנות.

בתום הקורס הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון תחומים מרתקים בתחום, אשר עוסקים בשפת מסדי הנתונים. כאשר רוב הבוגרים מתקבלים לחברות הייטק, חברות בניית אתרים, חברות הדרכה של סדנאות מנהלים בתחום ההייטק והמחשבים, חברות לעיצוב אתרים ועוד. ישנם בוגרים, אשר פונים לעבוד בתור פרילנסרים ומציעים את שירותיהם באופן עצמאי, עבור עסקים קטנים או גדולים.

למידע נוסף: קורס SQL SERVER

קורס אינטרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *