אנימציה ממוחשבת

כשהיינו קטנים הסרטים של וולט דיסני נראו לנו כאילו קסם זורם בכפות ידיהם של היוצרים וכך היה אולם הוא היה זורם לאט – לאט. בשביל ליצור לפני לא יותר מכמה עשורים סרט מצויר באורך מלא סטייל סרטי דיסני האגדיים היה על היוצרים ליצור ידנית אלפי ציורים נפרדים על בסיס אלפי הדמיות שנעשו בפלסטלינה.
כשההדמיות והציורים היו מוכנים היה צריך לצלם ולחתוך בדייקנות פדנטית של ממש ולהלביש על כל החוויה סאונד ומוסיקה מקורית. הרבה מים מצוירים עברו מתחת לגשר מאז וכיום בכדי ליצור אנימציה משתמשים בנפלאות המחשב ויוצרים – אנימציה ממוחשבת.

לא רק יוצרי הסרטים המצוירים משתמשים בקסמיה של אנימציה ממוחשבת אלא גם יוצרי הפרסומות, סרטים וסרטי קולנוע שמשלבים אנימציה, שלל בעלי המקצוע בתחום הניו מדיה ועוד. בכדי לדעת לעשות את "הקסם" יש צורך בקבלת תואר בעיצוב גרפי או לפחות במספר מינימלי של שעות לימודי עיצוב גרפי.

הסיבה כי לימוד פורמאלי בתחום הוא חשוב מפני שהבסיס שלו הוא הבסיס של כל אנימציה ממוחשבת – תוכנות מחשב ייעודיות. למרות שנראה שאפשר בצורה אוטודידקטית ללמוד פוטושופ זוהי תוכנה בסיסית ויש תוכנות רבות אחרות אשר משמשות בלימודים החל בתוכנות עריכת וידאו (דוגמת פיינלקאט) וכל בתוכנות אפקטים (דוגמת אפטר אפקטס). בנוסף, יש הרבה דגש לחלק התאוריטי – לימודי מבע חזותי, עיצוב, תקשורת, חשיבה הומניסטית ועוד.

יש לציין כי לא מדובר בתואר אשר מתמקד בלימוד של תוכנות או תיאוריה (ובעיקר הרבה מאוד שדרוגים וטריקים שימושיים של תוכנות) אלא גם לרוב משלב לימודים של פילוח של קהלי יעד, תכנון קמפיינים שונים, בימוי סרטי אנימציה, הפקת פרסומות אנימציה ועוד ועוד (בתלוי בסילבוס האישי שהמוסד האקדמי מציע).

אם אתם מרגישים שאתם לא רוצים להתחייב ישר ללימודי תואר שלם בתחום אתם יכולים להתחיל בצעד קטן – לקחת קורס אנימציה ממוחשבת בסיסי. ההבדל המשמעותי ביותר בין קורס ותואר מבחינה פרקטית הוא הפורטפוליו. מי שרוצה להצליח ולעבוד בתחום חייב שיהיה לו פורטפוליו עשיר ומגוון בצורה מקסימאלית. ככל שתעבדו עליו יותר וככל שתעבדו עליו עם יותר אנשי מקצוע שמכוונים אתכם ומעוררים בכם השראה כך תיק העבודות שלכם ייצג אתכם בצורה הנאמנה ביותר ויפתח לכם דלתות ללא מילים (רק בתמונות).

שימו לב שאם אתם לא רוצים לעשות תואר מלא בתחום ניתן לגעת באלמנטים של אנימציה ממוחשבת גם בלימודי תואר במדעי המחשב ואפילו בלימודי תקשורת (יישומים ולא תיאורטיים אשר נדירים יחסית בארץ ומוקבלים בעיקר למכללות). כמו כן, שימו לב גם לשילובים – רבים וטובים ממי שלומד עיצוב גרפי ממוחשב משלב את התחום עם קופירייטינג או עם לימודי "ניו-מדיה" (אשר כוללים הרבה מאוד תחומי התמחות שניתן להתעמק בהם).

לבסוף, לפני שאתם בוחרים כדאי שתבדקו לעומק מה הסילבוס, מי המורים ומה המיקוד והאם שלושת האלמנטים הללו מתאימים לכם.

לימודי גרפיקה ממוחשבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *