לימודים בתחום ההייטק

ההייטק, תחום לימודים מאוד נחשק. מאות סטודנטים נוהרים ללמוד בו מידיי שנה, למרות גלי הפיטורים אחרי כל משבר ונפילות בבורסה, למרות כמות הרבה של שעות העבודה המאומצות, סטודנטים לא נרתעים מהתחום, ההפך הוא הנכון.
מה שעושה את ההייטק כל כך מושך לסטודנטים של היום, הוא ההתפתחות של ההייטק מבחינת יוקרה, מבחינת מקומות העבודה שהביקוש שלהן רק עולה, התפתחות המשכורות שרק גדלות, ההייטק ידוע בתנאים המפנקים לעובדים ובסביבה הצעירה. הרבה מהצעירים נמשכים לתחום בגלל הכסף, הם שואפים לעשות סכום גדול בזמן קצר ולצאת לפנסיה מוקדמת. לקנות בית קטן בטוסקנה שבאזורי הכפר באיטליה, להשכיר את הבית כאן ולחיות בשקט ושלווה בשארית החיים.

המשרות הכי מבוקשות
קיימת התפתחות עצומה בהייטק הישראלי, שרשם לו הבטחה אצל המשקיעים בחוץ לארץ, חברות סטארט-אפ חדשות ומבטיחות קמות כמו פטריות אחרי הגשם, חברות זרות פותחות מכוני מחקר ופיתוח מצפון הארץ עד הדרום, מה שמגדיל את הביקוש בעובדים. מגוון תחומי העבודה בהייטק הוא עצום, תעשיית ההייטק היא מאוד דינמית, התחום מתפתח מאוד מהר, כל הזמן נכנסים פיתוחי טכנולוגיה חדשים, שמחליפים את הישנים.

ההתפתחות הזו יוצרת משרות חדשות וביקוש הולך וגדל של כוח עבודה אצל חברות דרושים הייטק. קיימת דרישה הולכת וגוברת לעובדים מוכשרים, בעלי חשיבה יצירתית, עם פוטנציאל גבוהה להתקדם ולהצליח בתחום. הדרישה למתכנתים, היא בין הדרישות הכי מבוקשות בתחום. אחריה קיים ביקוש הולך וגדל בתחום אבטחת המידע, גם תחום אבטחת האיכות מקבל תאוצה לאורך זמן. תחום נוסף שהולך וגדל בתחום זהו ניהול השיווק והמכירות בהייטק, שתופס תאוצה בשנים האחרונות.

מכללה או אוניברסיטה
ההתפתחות הרבה בתחום ההייטק בישראל, יצר גידול בהתפתחות חברות חדשות, מוצרים טכנולוגים חדשים ומשרות חדשות. כל זה יצר בחברות ההשמה בהייטק ,ביקוש הולך וגובר לעובדים בעלי חשיבה יצירתית מיומנים ומשכילים שמסוגלים להמשיך ולקדם את תחום ההייטק.

הדרישה הזו לעובדים הביא לגדילה בכמות המכללות שמציאות לימודים עם עתיד מבטיח וזוהר בהייטק, כל מכללה עם הבטחה משלה. הרבה סטודנטים מתלבטים בין לימודים באוניברסיטה לבין לימודי עיצוב במכללה, שנשמעים יותר מפתים עם כל מסעות הפרסום שלהן. בשוק קיימת דעה קדומה לכך שמי שהולך ללמוד במכללה, הפסיכומטרי שלו וממוצע הציונים שלו לא מספיק גבוה כדי להתקבל לאוניברסיטה.

מה שנכון, רוב האנשים לא עומדים בדרישות הרף של האוניברסיטאות מבחינת הציונים בפסיכומטרי או בבגרות, לכן הם מעדיפים להירשם למכללה. אבל יש סטודנטים שרוצים לשלב בין עבודה ללימודים והלימודים באוניברסיטה לא מאפשרים להם. דעה קדומה נוספת היא שרמת הלימודים במכללה נמוכה בהרבה מרמת הלימודים באוניברסיטה, ידוע שהמכללות מעדיפות ללמד את הסטודנטים יותר מקצועות פרקטיים שמתמקדים בשפות תכנות ופחות מקצועות עיוניים שתפקידם לפתח חוקרים. כיום ישנה העדפה ברורה, בחברות ההייטק, לבוגרי אוניברסיטאות מאשר בוגרי המכללות.

הייטק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *