לימודי קידום אתרים

רשת האינטרנט הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו. כמו גם בחיינו האמיתיים גם ברשת האינטרנט אם לא מכירים אותנו, איננו קיימים. לימודי קידום אתרים יקנו לכם מקצוע בתחום בעל פוטנציאל התפתחות אדיר.

בעבר הלא רחוק, כל חברה/ארגון/אפילו עסק קטן שרצו להגיע לקהל לקוחות רחב יותר, או לשפר את הקשר עם הלקוחות הקיימים, הקימו אתר אינטרנט משל עצמם. עם התפשטותה האדירה של רשת האינטרנט ושימושיה הרבים, אתרים שונים אשר עוסקים בתחומים דומים מצאו עצמם במאבק תחרותי חריף כנגד מתחריהם. השיטה הנכונה לנצח בתחרות זו נקראת קידום אתרים ודרכה ניתן להביא כל אתר אינטרנט לפסגה.

קידום אתרים בגוגל
כשקהל הגולשים מעוניין למצוא אתר בנושא מסוים הוא משתמש במנוע חיפוש. מנועי החיפוש השונים מפיקים עבורו רשימת אתרים בדירוג של רלוונטיות לפי הקריטריונים שלהם (מנועי החיפוש). בכדי שהאתר שלכם יתקדם בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש יש לארגן אותו בצורה מסוימת אשר 'תמצא חן' בעיני אותם אתרים. קידום זה נקרא קידום אורגני.

אפשרות אחרת הינה לפנות למנועי החיפוש ולשלם להם בעבור קידום האתר שלכם לתוצאות החיפוש הראשונות. קידום שכזה נקרא קידום ממומן והוא נעשה במספר תוכניות שונות אשר משתנות ברמת החשיפה והפונקציה שעבורה בעלי האתר משלמים.

שני סוגים אלו מהווים את הליבה והבסיס של תחום קידום האתרים. חלק גדול מהתחום מתבסס על מנוע החיפוש 'גוגל' ועל הקריטריונים השונים שהוא מתווה לקידום האתרים במנוע החיפוש שלו.

חשוב לשים דגש על כך שגם בקידום ממומן וגם בקידום אורגני, מיומנותו של מקדם האתרים הינה הגורם המרכזי שסביבו יכולה לקום, או ליפול פעולת הקידום. קידום אתרים הינו תחום דינמי ומתחדש אשר עליו קמה ונופלת הצלחתו של האתר שלכם.

לימודי קידום אתרים
למרות שמדובר בתחום אחוז תזזית ומלא בשינויים,  ישנן תוכניות מהוקצעות ומסודרת ללימוד של תכני הליבה והבסיס. ישנם מספר דגשים עליהם יש לתת את הדעת לפני שאתם מחליטים היכן ללמוד.

הדגש הראשון נוגע למוסד אשר מעביר את הקורס/סמינר. שימו לב כי גם במוסדות מוכרים מאוד ומצליחים יכול להיות שהתכנים שנלמדים אינם מתאימים לתחום כיום. זאת אומרת שלא רק שמו של המוסד משנה, אלא שיש להבחין  גם בחומר הנלמד.

דגש שני נוגע לשאלת המדריכים. חשוב מאוד לבדוק אם מדובר באנשים שעוסקים בתחום קידום אתרים וכבר מחזיקים בעברם תיק מלא באתרים רבים שהם הצליחו לקדם ולהביא להצלחה.

דגש שלישי נוגע לשאלת התכנים. ישנם קורסים שעוסקים בחלקים מאוד ספציפיים של תחום הקידום וישנם כאלו שמעבירים לכם קורס בשיווק אינטרנטי בכללותו. החליטו מראש לאיזה כיוון אתם מעוניינים להגיע ולפי זאת בחרו את הקורס אשר יציע את התכנים אשר בהם אתם מעוניינים.

משפט סיכום: לימודי קידום אתרים מקנים לכם מקצוע מבוקש, גמיש ומצליח.

קורס אינטרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *