עבודה בהייטק – לא רק למהנדסים

המוניטין של ההייטק הישראלי הינו מכובד, מרשים ומוערך בכל העולם, אינספור חברות טכנולוגיה ישראליות אחראיות לפיתוחים פורצי דרך, בכל שנה חברות נמכרות באקזיטים ענקיים ובעולם כולו מעריצים את ההייטק הישראלי ורוצים להעסיק את העובדים הישראלים היצירתיים והאיכותיים.

אך על מנת לעבוד בהייטק לא חייבים להיות מהנדסים או בוגרי מדעי המחשב, בשוק הגדול והדינמי הזה יש ביקוש גם לאנשי מקצוע בעלי הכשרות מקצועיות בתחומים שונים, עם עבודות מעניינות, חדשניות ובתנאי העסקה אטרקטיביים. לימודי מחשבים הם פתח להשתלבות בחברות רבות, כאשר המגוון הרחב של הקורסים והמסלולים מאפשר התאמה אישית לתחומי העניין האישיים ומציאת עבודה מתאימה.

פריחת שוק ההייטק, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים במגוון אדיר של תחומים טכנולוגיים והרצון של אנשים רבים להשתלב בתעשייה מרתקת, פורצת דרך ומתגמלת זו יצר פריחה מבחינת מכללות ללימודי מחשבים וטכנולוגיה ושפע אפשרויות בחירה עבור המתעניינים בתחום.

מגוון עשיר של תחומים ומקצועות
ככל שתעשיית הטכנולוגיה מתפתחת ומגלה כיוונים חדשים, מוצרים חדשים וצרכים חדשים שיש לתת עליהם מענה לצרכנים – כך עולה הצורך באנשי מקצוע מוכשרים ואיכותיים, כמו גם בתחומים חדשים. למשל, בעבר תעשיית ההייטק התבססה על מהנדסים ואנשי מדעי המחשב, אך עם עליית האינטרנט ומוצרים אלקטרוניים מתקדמים בתחומי המובייל עלה במידה משמעותית הצורך במעצבי ממשקים, בוני אתרים, מעצבים גרפיים, מקדמי אתרים ואנשים שיודעים לשווק באינטרנט ובמובייל.

מכללות ללימודי מחשבים ומקצועות ההייטק מציעות כיום מגוון עשיר של מסלולים וקורסים בתחומים רבים. יש מסלולים טכניים יותר הנוגעים בהיבטים של תכנות בשפות מסוימות, קורסים להכשרת אנשי מקצוע בתחומי רשתות תקשורת ומחשבים, קורסים ומסלולי לימוד בבניית אתרי אינטרנט, קידום אתרים, קורסים בעיצוב גרפי, שיווק אינטרנטי, בניית אפליקציות למובייל, קורסי טכנאי מחשבים, קורסים ללימוד תוכנות נפוצות ספציפיות, בודקי תוכנה (QA) ועוד. עולם ומלואו של תכנים ואפשרויות תעסוקה מרתקות בהמשך הדרך.

אפשרויות תעסוקה
אפשרויות התעסוקה לבוגרי מסלולי לימודי מחשבים והייטק למיניהם תלויות כמובן במהות הלימודים עצמם. באופן כללי בוגרי בתי ספר ומוסדות לימוד מקצועיים לתחומים אלו משתלבים בכל הרמות בתעשיית ההייטק בישראל ואף בחו"ל. בחברות טכנולוגיה, חברות אינטרנטיות, במגזר הציבורי בתפקידי מחשוב וטכנולוגיה, בארגונים שונים ובעסקים פרטיים רבים.

מן הסתם, מסלולי לימודי מחשבים ומקצועות טכנולוגיים או אינטרנטיים אחרים אינם מעניקים את אותה נקודת פתיחה ואת אותן אפשרויות תעסוקה כמו לבוגרי תארים אקדמיים בתחומי ההייטק (הנדסה, מדעי המחשב, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מנהל עסקים וכו'), אך בהחלט אפשר להגיע לתפקידים בכירים ולרמות שכר יפות כבר מהשלבים הראשונים.

איפה לומדים?
בישראל יש מכללות המציעות לימודי מחשבים ומקצועות הייטק אחרים בפריסה ארצית רחבה, חלקן הן למעשה מוסדות לימוד של חברות טכנולוגיה ומחשוב וחלקן פועלות ייעודית בתחום הלימודים בתחומים אלו. מדובר על מסלולי לימוד איכותיים, המועברים ע"י אנשי מקצוע מהתעשייה ואשר מעניקים תעודות הסמכה מוכרות ובעלות משמעות בקרב מעסיקים.

הייטק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *