בדיקת דומיין בעברית

כל בעל אתר אינטרנט חייב לקנות כתובת עבורו. זו פעולה בסיסית. מדובר בכרטיס הביקור של האתר, הדרך בה יגיעו בעלי האתרים אליו.
הכתובת היא בעצם מניפולציה: האתר שלכם ממוקם בשרת, שיש לו מספר סידורי. הכתובת המילולית באה להחליף את המספר, לייצר נראות זכירה עבור המשתמש, שיהיה לו קל לשלוף מהזיכרון; אחרת היה עליו לזכור את המספר הסידורי שלכם, משימה די בלתי אפשרית. היכולת לזכור את הכתובת שלכם מעידה על היות המותג שלכם חזק. זה מקל על גולשים למצוא אתכם באינטרנט ובשל כך, להיכנס שוב ושוב לאתרכם.

כתובת אתר בעברית
כל האמור לעיל, מוביל אותנו להתפתחות של אפשרות חדשה. היום הדפדפנים יכולים לזהות כתיבה עברית ובשל כך מאפשרים גם כתובת אתר בעברית. בעצם, כאמור, הכתובת היא מניפולציה מילולית לכתובת האמיתית של האתר, המספרים. לכן, מדוע שזה לא יהיה בעברית – אם האתר מיועד לקוראי ודוברי עברית בלבד? בדיקת דומיין בעברית צריכה להיעשות על פי כל הפרמטרים הידועים של קניית כתובת: כמה קל לאיית ו/או לזכור אותה? האם היא מדויקת ברמת הצירוף התחבירי לשם המותג שלכם? האם היא פיקנטית? כל אלו חשובים לגלישה ושיווק וגם לקידום האתר שלכם ב-GOOGLE.

מדוע כתובת בעברית? הרי הכתובות שכולנו מכירים באנגלית, אז למה לטרוח או לשבור מוסכמות? תתפלאו. יותר מחמישים אחוז מהגולשים בארץ לא יודעים אנגלית טובה במיוחד, ולכן גם מתקשים להסתדר באתרים דוברי אנגלית, קל וחומר לזכור כתובות מסובכות וארוכות באנגלית. הרבה יותר קשה להם להגיע לאתר דרך שורת הכתובת, אלא דרך החיפוש במנועי חיפוש. בשל כך בדיקת דומיין בעברית משרתת שתי מטרות: ראשית, קל להם למצוא אתכם דרך שורת הכתובת הישרה. שנית, אם כבר חיפשו אתכם במנוע חיפוש, GOOGLE יחבב את האתר שלכם ויעדיף אותו, בגלל שהביטוי שמופיע בכתובת האתר – הוא מדויק עבור שאלת החיפוש ("מהו האתר של נשיא המדינה", לדוגמה).

יתרונות שם האתר העברי שלכם

  • זוכרים את השם שלו. אם תחפשו את אתר נשיא המדינה, ויקראו לאתר "נשיא המדינה" DOT CO IL, יהיה קל מאד להקליד זאת ללא שגיאות כתיב. אפשר לזכור בעל פה.
  • לפעמים לא צריך לזכור גם את הסיומת של הכתובת, כי הדפדפנים כבר ידידותיים מאד עבור הכתובות בעברית, וגם כתיבה של שם האתר בלבד מביאה אתכם לתוצאה הנכונה, על פי רוב. זה עוד לא מושלם, אבל כבר במצב די טוב – לכן סביר להניח כי בקרוב מאד המצב ישתפר ויהיה מושלם.
  • טוב עבור קידום האתר, כמוזכר לעיל.
רשת האינטרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *