לימודי מחשבים – קורסים

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בקרב הציבור המעוניין לקחת חלק במסגרת של לימודי מחשבים.
עלייה זאת חלה בשל כמה סיבות כאשר הסיבה המרכזית נובעת מכך שכיום כל אחד נדרש ללמוד דבר או שניים בכל הנוגע לתוכנות מחשבים כאלו ואחרות, ואילו בעבר לימודים אלו היו מיועדים בעיקר עבור אנשים אשר בקשו לפתח קריירה מקצועית בתחום המחשבים כמו למשל, מתכנתים, אנשי מחשב וכיוצא בזה.

כיום פלח גדול מאד של האוכלוסייה נדרש או לחילופין מעוניין להשתתף בקורס מחשבים, ולימודים אלו הפכו להיות הכרחיים בדיוק כשם שמקצועות אחרים דוגמת, מתמטיקה, היסטוריה, ספרות והבעה, הינם הכרחיים עבור כלל האוכלוסייה.

לימודי מחשבים עבור אוכלוסיות בגילאים שונים
קורסים במחשבים מיועדים לאנשים בגילאים שונים החל מילדים צעירים וכלה באנשים מבוגרים. קורס במחשבים המיועד ילדים צעירים, יתמקד בהכרה מעמיקה עם כל ההיבטים הנוגעים לעולם המחשבים לרבות ענף האינטרנט ותוכנות כמו אופיס, פעולותיו של המחשב והסברים על המבנה של כל מחשב. קורס מחשבים לילדים יותר בוגרים, היינו נערים, יתרכז בלימודי תכנות בסיסי, תלוי ברמה של הקורס כמובן, הכשרה יסודית לשימוש בתוכנת האופיס, הכרה של תקלות נפוצות כמו גם תיקונם.

קורסים המיועדים עבור אוכלוסיות בוגרות למעשה יתמקד באותם הנושאים של קורסים לילדים רק שקצב הלימוד יעשה באופן איטי והדרגתי יותר. תנאי הקבלה לקורסים אלו אינם מחייבים בבחינת פסיכומטרי.

לימודי מחשבים בבתי ספר יסודיים
קורסים ללימודים מעמיקים עם עולם המחשב, חלחלו לתודעה של מערכת החינוך רק לפני מספר שנים, כאשר עד אז היה נהוג לשלב במסגרת הלימודים היסודיים קורסים במחשבים המתמקדים אך ורק בלימוד של הקלדה עיוורת דרך שימוש בתוכנה מיוחדת המכונה תוכנת ארנב.

בשנים האחרונות כאמור, החלו להוסיף תכני לימוד במסגרת של לימודי מחשבים בבתי ספר יסודיים, וכן לא מעט שיעורים התווספו למערכת הלימוד כמו למשל שיעורים בתחום התקשורת, האינטרנט, לימודי אופיס, היסטוריה של עולם המחשבים, תיקון מחשבים וכיוצא בזה.

קורסים במחשבים- קהל יעד
כיום, ניתן להשתתף בקורסים למחשבים בשעות אחר הצהריים, המועברים על ידי אנשי מקצוע בתחום או לחילופין על ידי חברות וארגונים פרטיים. כאמור, כל מי שמעוניין להרחיב את ידיעותיו בעולם המחשבים יכול להשתתף באותם הקורסים מבלי שיידרש להציג ציון עובר בבחינת פסיכומטרי או מבלי שיאלץ להכיר מעט את עולם המחשבים.

כאשר מדובר בילדים בבתי ספר יסודיים, הכיתות יחולקו לפי רמות הגילאים כדי להכשיר כל ילד בצורה המרבית ביותר בהתאם לגילו ולכישוריו, בכל הנוגע לעולם המחשבים. אפשר להתייחס ללימודים אלו או כתחביב או כהיערכות של ממש לקראת לימודים מעמיקים יותר בנושא בעתיד הרחוק. בכל אופן קורסים במחשבים הפכו להיות חלק אינטגראלי וכן נורמטיבי במערכת החינוך כאשר מדי שנה תכני הלימוד נעשים מפורטים, ממוקדים וכן מתקדמים יותר.

מדעי המחשב

Comments are closed.