לימודי מחשבים – למה דווקא כעת?

אין גיל ללימודים. עכשיו, זה הזמן האולטימטיבי ללמוד. אם רק סיימת צבא ואתה מחפש את דרכך בעולם- זהו זמן מעולה להתחיל. אבל גם אם אתה כבר עובד עשור באותה חברה ממוצעת, במקצוע ממוצע, עם משכורת ממוצעת ואינך מתקדם- ישנה אפשרות לשדרוג עצמי גדול מאד עם לימודים מתקדמים.

אפילו אם כבר יש בידך תואר ראשון אחד, אין שום סיבה שלא תלמד לימודי מחשבים- המשתלבים ונותנים ערך מוסף בכל מקצוע ומקצוע- ובוודאי שבעולם המחשוב, הגרפיקה והטכנולוגיה בכלל.

ארוך או קצר
ישנן כמה דרכים ללמוד לימודי מחשבים היום: ללמוד כקורס מתמחה של חברה מסוימת או לימודי מחשבים  עבור תואר ראשון. ההבדל מהותי ולא רק במשך הלימודים ושכר הלימוד.

בעת לימודים לתואר, נלמדים הנושאים המקיפים יותר של עולם התכנות, חומרה, מחשוב כללי וגרפיקה. לכן, גם ההסמכה היא מן הסתם מקיפה יותר. עם זאת, למשרות וחברות רבות מתאים יותר דווקא הקורס קצר המועד- שמלמד את היסודות ואת התוכנות הרלוונטיות לאותה חברה בלבד. למועסק עצמו- אין ספק כי עדיף ללכת לכיוון תואר ולא קורס- ולו רק בשביל אופציות הקידום הרבות שנפתחות עבורו.

למה מחשבים?
נשאלת השאלה הפשוטה והבסיסית- למה מחשבים? התשובה פשוטה למדי: כסף ותנאים. נכון להיום, בשוק התעסוקה רב המשכורות הגבוהות שייכות לעובדי הייטק ועובדים של חברות מחשוב אחרים. יתרה מכן, חברות כאלה ידועות ביכולות והרצון שלהם להשקיע בעובדיהם מבחינת תנאים: קופות גמל, ארוחות צהריים חמות של קייטרינג, ימי גיבוש וכיף ועוד. בחלק מהחברות אפשר למצוא תנאים מתקדמים עוד יותר- כגון הארכת חופשת לידה לחצי שנה בתשלום ותנאים סוציאליים מעולים נוספים. נכון שלא רק בחברות המחשוב קיימים הדברים האלה, אך ההיגיון הפשוט אומר שחברה משקיעה באנשי הסיסטם והמחשוב שלה יותר מאשר בשאר העובדים בד"כ.

עם העדר
לימודים של מחשוב, גם לתואר וגם כקורס, פופולאריים ביותר בישראל- בטח בקרב צעירים. באופן מפתיע- לא יוצר הדבר עומס של אנשי מקצוע ללא תעסוקה, אלא תחרות בריאה ואפקטיבית עם יכולות תעסוקה רבות. הסיבה לכך היא פשוטה: כמעט ואין מקום או מערכת כיום שלא משתמשת במערך מחשוב, ואי לכך כמעט ואין מערכת שלא זקוקה לאנשים המבינים במערכות מחשוב כדי לנהלה. כל חברה שרק תחשבו עליה: מוסדות לימוד, מוסדות עירוניים, חברות פרטיות- כולם זקוקים לאנשי סיסטם, מתכנתי מחשבים ואנשים שאחראים על מערכות המחשוב שברשותם.

עסק עצמאי
עם כל הנאמר חשוב שתדעו שגם לעולם של העסקים הפרטיים יש מה להציע לבוגרי תארים במחשוב. עסקים קטנים רבים גם הם מושתתים על שירותי מחשוב, כך שלמעוניינים לברוח ממרותו של המנהל ולהיות בוס לעצמם, מדובר על אופציה לא רעה עם יכולת השתכרות עתידית גבוהה. אחרי כל הדברים הללו, נשאלת רק השאלה למה לא ללכת ללימודי מחשוב, אם כבר החלטתם על לימודים אקדמים.

מדעי המחשב

Comments are closed.