איך למצוא עבודה במחשבים אחרי הלימודים

תארים אקדמיים בתחום מדעי המחשב נתפשים לעיתים קרובות באופן שגוי, ולפעמים אפילו מרתיעים סטודנטים מחיפוש קריירה בתחום זה. הם חוששים שקבלת תואר בתחום המחשב תהפוך אותם לטוחני קודים מבודדים. אבל זו לא באמת המציאות היום.
בוגרי מדעי המחשב יכולים לזכות במגוון רחב של תפקידים וקריירות, והם יגלו זאת מיד לאחר הלימודים כאשר יהיו במצב של חיפוש עבודה לפי חברות או לפי משרות. על מנת להבטיח את התמהיל הנכון של מיומנויות וניסיון מעשי כדי להשיג את משרת החלומות, הכינו את שיעורי הבית והחליטו על מסלול הקריירה בו אתם מעוניינים לפני שתבחרו בהתמחות טכנית כלשהי.

פרופסורים למדעי המחשב שמודעים לכך שהפער בין הכיתה לבין מקום העבודה מהווה בעיה, החליטו לנקוט בצעדים שיגרמו לעליית המודעות בקרב התלמידים ביחס לרבגוניות של התארים במדעי המחשב. לסטודנטים אלה יש הזדמנות לחקור קריירות שונות ולבחור מתוכם את מסלול הלימודים שיתאים להעדפות שלהם.

יש אוניברסיטאות שבהם הסטודנטים במדעי המחשב משתתפים בשנה הראשונה ללימודים בקורס שמסביר להם את מגוון האופציות הפתוחות בפניהם עם סיום הלימודים ומה בעצם הם יעשו בכל יום בעבודה שלהם. יש לסטודנטים אלה גם הזדמנות לשמוע על אפשרויות התעסוקה השונות ולאחר מכן לבחור מתוכן את מסלול הלימוד החל בגרפיקה וכלה באבטחה, שעשויה לדרוש פחות עיסוק במתמטיקה או בתכנות.

אם אתם מעוניינים במדעי המחשב, עליכם לשקול מספר דברים, וביניהם:
דעו את עצמכם. האם אתם אוהבים לעבוד לבד או בצוות? האם אתם רוצים לעבוד בתחום הטכנולוגיה החדשנית ביותר או מעדיפים לתת תמיכה טכנית ליחידה עסקית בחברה במגזר הפרטי? האמת היא שאתם יכולים להיות אנליסטים עסקיים, מהנדסי תוכנה, חוקרים או מנתחים של מערכות מחשב. יחד עם זאת, תצטרכו לבחור בתכנית לימודים אקדמית שממנפת את נקודות החוזק שלכם.

בחרו בקריירה בת קיימא. התעסוקה בכל מקצועות המחשב צפויה לעלות בשיעור של 22% עד לשנת 2020. אבל גורלם של כמה תחומים בתחום המחשב יהיה טוב יותר מאשר אחרים. תמיכה טכנית ותכנות הם עדיין ענפי מחשב שנחשבים לחוף מבטחים. לכן, כדאי לבחור בתחום מחשבים שבבוא המועד כאשר תהיו במצב של חיפוש עבודה לפי חברות תוכלו למצוא תעסוקה בקלות רבה יותר.

הייטק

Comments are closed.