לימודי מחשבים מכל הגוונים והסוגים

למי שלא מבין, כל קורס או לימודי מחשב יראו וישמעו באופן דומה. אבל המציאות היא כי בעידן שלנו, בו המחשב הפך לחבר הכי טוב, לבוס ולמועסק בד בבד- יש כיוונים שונים ורבים לגשת וללמוד את הנושא.
החל מלימודי ערב ייעודיים לאוכלוסייה המבוגרת, בעיקר של הדור השלישי, המלמדת דברי בסיס כגון שימוש באינטרנט, אופיס, מיילים ושאר שטויות ועד לתארים מתקדמים במחשוב- כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים לו ועובד בשבילו. רב הקורסים עוסקים בתוכנה, בעוד תארים משלבים גם ידע ומידע על חומרה. חלק מהמקצועות מלמדים גם תוכנות מחשוב רלוונטיות כחלק מהתואר או הלימודים, למשל מזכירות רפואית או הוראה (לומדים להפעיל אופיס או אינטרנט לדוגמא).

להבין מחשבים
אין כיום מקצוע כמעט בו אינך נדרש להבנה בסיסית או יותר של הפעלת מחשבים: בעידן בו לפחות שליש מהקניות שלנו נעשות דרך הרשת, אין ספק כי הפושע כבר לא צריך לפרוץ אל הבית שלכם כדי להתעשר. מכאן גם שצריך מישהו שיהיה חכם מספיק לתפוס אותם. גם במשטרה וביחידות הבילוש קיימים כיום מומחי מחשוב- תתפלאו. הם סורקים את הרשת עבור הודעות פדופילים וגניבות ועושים עבודה מהימנה ואיכותית. בחלק מהמקרים, תלוי כמובן מספיק להגיע עם רקע צבאי בסיסי במחשוב כדי להתקבל אל יחידות מסוימות, אך יחידות אחרות דורשות השכלה רחבה יותר.

גם את עורכי הדין תמצאו ברשת, נותנים ייעוץ משפטי בחינם, רופאים שמקלידים את נתוני הביקור שלכם וצריכים להפעיל מערכות לא פשוטות כדי להדפיס לכם מרשם ועוד ועוד. המחשב הוא חלק בלתי נפרד מחיינו היום.

לימודים לתואר
אין ספק כי רב הסטודנטים המעוניינים לעבוד בעולם ההייטק או המחשוב לא פונים אל התואר הקשה, המפרך והמאתגר הזה של לימודי מחשבים לתואר ראשון ועוד מעטים מזה פונים אל תארים מתקדמים יותר. מדובר על תואר עמוס, קשה לעיכול ומיועד רק לנחושים להיות הטובים והמשכילים ביותר. ימי הלימוד ארוכים בד"כ וגם אורך הלימודים הוא לא קצר- בין 4 ל- 5 שנים בחלק מהמוסדות. חשוב לציין כי קיימים הבדלים משמעותיים בין לימודי מחשבים במכללות ואוניברסיטאות השונות, אך גם במכללות המקלות ביותר עדיין מדובר על רמה גבוהה להחריד.

קורסים
אז לאן פונים אותם עובדי הייטק לעתיד? אל קורסים מקוצרים כמובן. אחרי הכל, באמת אין היגיון ללמוד את כל הפיזיקה הזו, אם כל מה שאתה רוצה לעשות הוא לכתוב שפת C לפרנסתך. קורסים מתמקצעים וממוקדים יכולים להביא אתכם אל חברה טובה בדיוק כמו לימודי מחשבים לתואר מלא, אך אפשרויות הקידום מועטות יותר. שהרי אם למדתם רק שפת תכנות אחת – ואינכם מבינים בדברים אחרים בעולם התכנות, אין אפשרות לקדם אתכם. מה גם, שההיגיון אומר שחייב להיות יתרון באותו תואר קשה ומפרך והוא אכן קיים.

המאמר נכתב באדיבות עמית שקד

מדעי המחשב

Comments are closed.