לימודי טכנאי מחשבים

לימודי מחשבים הם לא רק תכנות או לימוד תוכנות גרפיקה ועיצוב על המחשב, המחשב על כול מורכבותו ותחכומו צריך בעיקר וברוב המקרים טכנאי טוב שידע לתקנו ולהתקין בו את כול הכרטיסים והחלקים הנדרשים בו. המחשב המתוחכם ביותר לא יחזיק מעמד ללא תחזוקה צמודה של טכנאי מחשבים טוב ולכן לימודי מחשבים חשובים מאוד הם לימודי טכנאי מחשבים.

לימודי מחשבים לבריאות המחשב
טכנאי מחשבים הוא כמו רופא של המחשב. כפי שרופא יודע לקרוא בדיקות דם ולאבחן את המטופל שלו כך הטכנאי במבט במחשב ובבדיקתו יודע לאתר איך לתקן ולשפר את פעולתו של המחשב. קורס טכנאי מחשבים הוא מסגרת מרתקת של לימודי מחשבים. בסוף הקורס תוכלו לתקן תקלות של חומרה ותקלות של תוכנה, לשדרג מחשבים ואפילו לבנות מחשב לגמרי לבד. אם יש לכם ידיים טובות, כשרון לאתר תקלות, סבלנות ועקשנות עד השגת מטרה רצויה, אתם מתאימים לתחום של לימודי מחשבים כטכנאי מחשבים.

דרכי העסקה של טכנאי מחשבים
טכנאי מחשבים עובד כבעל עסק קטן כעוסק זעיר או עצמאי או מועסק במעבדת מחשבים בתור שכיר שם הוא מבצע תיקון מחשבים עבור לקוחות שונים. העבודה היא מעניינת ומאתגרת וגם יצירתית צריך כול פעם לאתר בעיות מחדש ולאלתר להם פתרונות שגרתיים יותר או שגרתיים פחות.

טכנאי מחשבים הוא תחום בו לומדים כל יום דברים חדשים וניתן להתפתח ולהתעדכן כל יום בתחום. יש לקוחות שהם אנשים פרטיים שיש להם מחשב או שניים שלושה מחשבים יש בעלי מחשבים נישאים, ויש לקוחות שהם חברות או עסקים שיש להם לפעמים עשרות מחשבים שדורשים טיפול מורכב ומתוחכם יותר.

מה כוללים הלימודים
טכנאי מחשבים לומדים לימודי מחשבים הכוללים לימוד של חומרה, של רשתות ושל תוכנה. טכנאי מחשבים לומדים על לוחות אם מסוגים שונים ותפקידיהם במחשב. לימודי מחשב של טכנאי מחשבים עוסקים גם בזיכרון המחשב – סוגים של זיכרון במחשב ואיך להתאים את הזיכרון לתפקוד מיטבי של המחשב. לעתים על הטכנאי להוסיף זיכרון למחשב בכדי לשפר את ביצועי המחשב.

טכנאי מחשבים לומד לטפל בדיסק הקשיח, באמצעי אחסון שונים, להוסיף דיסק נייד ועוד מגוון אביזרי אחסון אחרים. תפקיד חשוב נוסף ונפוץ של טכנאי המחשבים הוא לשקם ולשחזר מחשב אשר נפגע מוירוסים מסוגים שונים במקרה כזה הטכנאי יבצע פעולות כמו פרמוט המחשב, פרמוט חלקי של המחשב, שחזור ושמירה של חלק מחלקי המחשב והחזרת המחשב לתפעול תקין.

טכנאי מחשבים לומד כחלק מתוך לימודי מחשבים מיוחדים איך לחבר מחשבים לרשתות מסוגים שונים ואיך לחלק משאבים בתוך הרשת, איך לשתף מדפסות או כלים אחרים ברשת של מחשבים.  קורס טכנאי מחשבים נמשך בדרך כלל כחצי שנה עד שנה ומקנה לעוברים אותו בהצלחה תעודה של משרד העבודה.

המאמר נכתב באדיבות עמית שקד

לימוד טכנאי מחשבים

Comments are closed.