מה זה בדיוק לימודי מחשבים?

ההחלטה להתחיל מסלול לימודים תמיד טומנת בחובה מספר רב של שאלות ולבטים לא שפוטי. אפשרויות המימון, בחירת חוג הלימודים, בחירת מוסד הלימודים ועוד שאלות רבות הופכות את ההחלטה מה ללמוד ללא פשוטה כלל ועיקר.

ישנה תמיד אפשרות להשתלב בלימודים אקדמיים עיוניים או לחילופין לבחור לימודי תעודה שיכשירו אתכם למקצוע מסוים. אם למשל בחרתם ללמוד מחשבים, הרי שגם כאן אפשרויות הלימוד הן רבות ותידרשו לכמה החלטות עד שתגיעו לספסל הלימודים.

טכנאים
לימודי מחשבים יכולים להיות במסגרת קורס טכנאי מחשבים. זהו מסלול לימודים שנמשך בין שנה לשנתיים ומאפשר לשלב במקביל ללימודים עבודה. הקורס עוסק בהכרת מבנה המחשב על כל מערכות ההפעלה, ומכשיר את הלומדים בו כיצד להתקין חומרה שגרתית או חומרה מיוחדת. בנוסף נלמדים בקורס נושאים רבים ובסיומו תוכלו לספק שירות תיקון מחשבים. השימוש התדיר במחשבים בכל מקום בעולמנו הביא לכך שהביקוש למקצוע טכנאי מחשבים הוא רב למדי.

הקמת רשתות תקשורת
תחום חדש בהקשר של טכנאות מחשבים הוא תחום שמכשיר טכנאים ליצור מערכת של רשתות תקשורת וגם תחום זה נלמד במסלול מיוחד של קורס טכנאי מחשבים. אם לסכם את הדברים, בוגרי קורס טכנאי מחשיבם ימצאו בקלות רבה עבודה לאחר סיום הלימודים.

פיתוח תוכנה
סוג אחר של לימודי מחשבים הוא קורס פיתוח תוכנה שמבוסס על טכנולוגיות רשת ועל היכולות שמציעה רשת האינטרנט כדי להתפתח ולקדם את הצרכים הייחודיים לכם. במילים פשוטות מה שזה אומר זה שניתן לקחת תוכנה שקיימת ברשת, לערוך בה שינויים ועל ידי זה להתאים אותה לשימוש האישי שלכם, בין אם במסגרת העבודה ובין אם לשימוש אישי. השימוש בתכונה הוא חוקי כמובן.

בקורס מלמדים בקורס כזה כיצד ליצור דרגות אבטחה, נלמדות שפות תכנות בסיסיות, עיצוב מערכות ונערכת היכרות עם עבודה מול מערכת בסיס נתונים. משך הקורס הוא כעשרה חודשים שבמהלכם ניתן לשלב גם עבודה.

שיווק ופרסום
תחום חדש של לימודי מחשבים הוא קורס שיווק ופרסום ברשתות החברתיות. אחת מהנחות היסוד של הקורס היא כי הרשתות החברתיות, ובראשן הפייסבוק מהוות אחד מערוצי הפרסום היעילים ביותר כיום. הלימודים יכשירו אתכם להשתמש בפייסבוק ככלי שיווקי כך שתלמדו כיצד לבצע הפצה באופן נכון דרך הרשתות החברתיות, כיצד לנתח את הסטטיסטיקות שברשתות החברתיות, כיצד למשוך קהל אוהד אליכם, כיצד פותחים אירוע ועוד כלים נוספים שיעזרו לכם להשתמש ברשת החברתית ככלי שיווקי יעיל במיוחד.

מדריכי הקנייה
קחו לדוגמה מדריכי קנייה שהפכו דבר נפוץ במחוזותינו. נניח שתרצו להפיץ מדריכי קנייה ברשת החברתית ולוודא שהקהל שייחשף אליהם הוא קהל שעשוי להתעניין במוצר שמופיע במדריכי הקנייה. קורס כזה יכשיר אתכם בצורה מיטבית כיצד לעשות זאת, כך שתוכלו להפוך את השיטוט ברשתות החברתיות שכה חביב עליכם למקצוע מניב של ממש.

זוהי רשימה מצומצמת למדי של כמה אפשרויות למי שמעוניין להשתלב בתחום המחשבים. קיימים מסלולים נוספים ותחומים נוספים שבהם תוכלו לרכוש השכלה על התחום המרתק שנקרא עולם המחשבים.

המאמר נכתב באדיבות גלית בר-לב

לימוד טכנאי מחשבים

Comments are closed.