לימודי מחשבים והקשר למשרות הייטק

לימודי מחשבים פותחים בפני מי שלומד אותם עולם ומלואו של הזדמנויות מקצועיות עתידיות. זהו תחום רחב, עם התמחויות ותת התמחויות שונות ומי שנחשף ללימודים אלו מגלה, עם תום הלימודים כי יש להם סיכוי של ממש להשתלב בעבודות נחשקות בתחום ההייטק.
מה לומדים? איך זה מתבצע ובמה עובדים אחר כך?

מחשבים את האופציות המקצועיות

מהם לימודי מחשבים? אלו לימודים העוסקים בכל הקשור לתפעול המחשב, החל מהפעולות הבסיסיות ביותר שלו, תוך היכרות עם המחשב וכלה בכתיבה של אפליקציות מורכבות ומתוחכמות ותכנות מאגרי ענק של נתונים. לימודי מחשבים הם ברוב המקרים לימודים אשר עוסקים בתוכנה ולא בחומרה, תחום אותו ניתן ללמוד בקורס טכנאי מחשבים. אפיקי הלימודים הם רבים ומגוונים. מחשב הוא כלי המשמש רבים החל מכתיבת ושליחת דואר אלקטרוני, רכישת כרטיסי טיסה באמצעות המחשב או ניהול חשבון בנק.

אם כן, הלימודים הם בהתאם למסלולים אותם בוחר התלמיד ולמטרות שהציב לעצמו. לימודי מחשבים ניתן ללמוד כלימודי תואר באוניברסיטאות ולצאת עם תואר ראשון במדעי המחשב או  כלימודי תעודה במוסדות לימוד ייעודיים. המסלולים השונים יסייעו לכם להשתלב במקומות עבודה מעולם ההייטק אם תרצו וכן במקומות מגוונים כמו בנקים, חברות ביטוח, חברות פיננסיות, חברות לפיתוח משחקי מחשב ועוד. כמו כן תוכלו לעסוק בבניית אתרים, תחום שהביקוש לו הולך וגובר.

הקשר הישיר

כשאתם מחפשים עבודה תתקלו פעמים רבות במודעות דרושים הייטק למיניהן. מי שמכוון לשם יוכל לבחור במסלול לימודי תכנות למשל, שיגדילו משמעותית את הסיכוי להשתלב בהייטק בתחום התכנות, בעוד שאם המסלול שבחרתם הוא לימוד מערכות מידע, תוכלו להשתלב בעבודה כמאפייני מערכות מידע ומנתחי מערכות. לעומת זאת, אם בחרתם בלימודי מחשב המתמקדים בגרפיקה ממוחשבת, אנימציה או עריכת תמונות, יכול להיות שתשתלבו במשרות שאינן הייטק.

עולם ההייטק היום הוא מושג רחב לכל מה שכרוכה בו טכנולוגיה מתקדמת בתחומים שונים ומגוונים, החל מאפליקציות לסלולר, דרך מכשור רפואי, ביולוגי או כימי וכלה במערכות בטחוניות. חברות הייטק רבות זקוקות לבוגרי לימודי מחשבים שמגיעים רעננים ועם ידע והשכלה רלוונטיים מאחר ולימודי מחשב הם דינמיים ומשתנים כל הזמן, בעקבות החידושים והפיתוחים השכיחים בתחום.

לעבודה ולמלאכה

התחומים ה"חמים" בהייטק המוצעים לבוגרי לימודי מחשבים הם בנושאי תכנות, ניהול רשתות, אבטחת מידע, תוכנות עיצוב, תוכנות תלת מימד, בנייה ועיצוב אתרים. חשוב לקחת בחשבון כי אם בחרתם בלימודי מחשבים אקדמאיים, תנאי הסף לקבלה, עקב הביקוש ההולך וגובר בלימודים אלו, הם גבוהים מאד: ציון של מעל 600 במבחן הפסיכומטרי, בגרות מלאה עם דגש על מקצועות כמו מתמטיקה במספר יחידות גבוה ובממוצע ציונים גבוה ואף ראיון קבלה אישי. תחומי הלימוד כוללים, מעבר להיכרות עם המחשב, גם יסודות מתמטיים, אלגברה בוליאנית, מתמטיקה ליניארית, שפות תכנות, מסדי נתונים, כלים לפיתוח תוכנה ועוד נושאים רבים שאינם קלים אולם הם לבטח מאתגרים וללא כל ספק נוגעים לעתיד המקצועי ולהשתלבות מוצלחת בחברות הייטק במשרות נחשקות.

הייטק

Comments are closed.