דרוש דחוף – מתכנת

אם אתם עומדים בפני לקראת שינוי או הסבה מקצועית או שמה אתם מעוניינים להירשם ללימודים במקצוע נדרש, חשוב שתדעו הצעות העבודה עבור מתכנתים לא מפסיקות להגיע.

מה עושה המתכנת?

כל עבודתו של מתכנת עוסקת בכתיבת קודים בשפות תכנות שונות. הקודים הללו משמשים לתוכנות ניהול, אתרי אינטרנט, ממשקי עבודה ועוד אפליקציות שונות ומגוונות.

בעולם הממוחשב שלנו, כמות הארגונים והחברות אשר דורשות מתכנתים לעבודה היא רבה מאוד. הרי שכמעט כל עבודה ומוצר כיום מנוהלים ומתופעלים ע"י שירותי תוכנות ואתרים כאלו ואחרים.

עבודתו של מתכנת לרוב היא עצמאית, אך במקרים מסוימים ישנו צורך לשיתוף פעולה בין המתכנת לבין בעלי מקצוע ותפקידים אחרים באותו ארגון. כמו כן, מתכנתים אשר מעוניינים להתקדם לכיוון משרות ניהול, יהיו חייבים לשמור על רמת תקשורת בין אישית גבוהה עם הסובבים אותם במקום העבודה.

איך רוכשים את המקצוע ?

בניגוד לעורכי דין המחויב בלימודי משפטים או עובד סוציאלי המחויב בתואר ראשון בעבודה סוציאלית כדי לעסוק במקצוע,  כדי להיות מתכנת ישנם מספר דרכים ומקורות לימוד אשר ניתן לקבל שם הכשרה לתחום.

  • מסלול תואר ראשון במדעי המחשב- בתואר זה תקבלו מידע וכלים מקיפים בעולם המחשבים. בין הידע הנרכש במסלול לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה למינהל לדוגמא, תוכלו גם למצוא מידע על כתיבת קודים בשפות שונות. הידע אותו מקבלים במסלול מדעי המחשב במכללות או באוניברסיטאות הוא רחב וכולל נושאים רבים הנושקים ומשלימים לעולם המחשבים. מתכנת בעל תואר ראשון במדעי המחשב יוכל להיות מועמד ראוי למשרות והצעות עבודה המיועדות למתכנתים.
  • הכשרה מקצועית – אם אתם בעלי תואר ראשון בתחום אחר או אינכם מעוניינים במסלול לתואר ראשון, מוסדות לימוד רבים יציעו לכם לימודים לצורך הכשרה מקצועית ספציפית בתחום התכנות והפיתוח. הקורס לרוב לוקח כמה חודשים ובסיומו תוכלו לקבל תעודה המכשירה אתכם מטעם המכללה לעיסוק כמתכנתים.

חברות וארגונים המחפשים מתכנתים יקפידו יותר על ניסיון ויכולתו של המתכנת מאשר על תואר ראשון. כלומר, אם מועמד מגיע עם הכשרה מקצועית בלבד ובידו ניסיון במקצוע ויכולות גבוהות, העובדה כי לא למד במסלול תואר ראשון, לא תמיד תפסול את מועמדותו לתפקיד המבוקש.

כמה מרוויחים?

זאת השאלה שמעניינת את כולם! מה ייצא לי מזה? כמה אני ארוויח? התשובה אינה חד משמעית וכמו בשאר המקצועות השכר לעיתים נקבע על פי תקציב הארגון או החברה לתפקיד וכמובן שנות הניסיון שאיתן מגיע המועמד. יחד עם זאת, תוכלו למצוא ברשת האינטרנט טבלאות שכר למתכנתים, המפרסמות לרוב חברות השמה בתחום, שבם תוכלו למצוא נתוני שכר עדכניים לאותה השנה ומחושבים על פי קריטריונים כמו שנות ניסיון, תפקידים קודמים בתחום, גודל התפקיד ותחומי האחריות ועוד.

לסיכום, אם אתם עומדים בפני צומת דרכים לגבי הקריירה שלכם או בחירת לימודים, רצוי מאוד שתשקלו את מקצועות הפיתוח והתכנות. המקצועות הללו השייכים לעולם ההייטק נדרשים מאוד ומתגמלים. עולם ההייטק הולך וצומח ואיתו עוד ועוד משרות.

לימוד טכנאי מחשבים

Comments are closed.