לימודי מחשבים תנאי קבלה

לימודי מחשבים נחשבים לאחד מתחומי העל בביקוש ללימודים גבוהים. ביקוש זה רק הולך וגובר ככל שהתפתחות הטכנולוגיה והחומרה הולכת וגוברת, וזה, נעשה בצעדי ענק.
לימודי מחשבים יכולים להתחלק לשני תחומי תעודה עיקריים: לימודי תעודה או לימודי תואר, כאשר, כאן במאמר זה, נעמוד על ההבדלים הבולטים ביניהם, בעיקר על הבדלי תנאי הקבלה בעבור כל אחד ממסלולי הלימודים הללו, בין אם מדובר בלימודי תעודה ובין אם בלימודי תואר..

לימודי מחשבים לתעודה

כאשר מתייחסים ללימודי תעודה במחשבים, למעשה מתכוונים למגוון קורסים מקצועיים עצום בתחום, תחום שבו קיימים קורסים בטכנאות מחשבים, לצד תכנות בשפות שונות ואף פיתוח אפליקציות שהופך להיות הלהיט התורן של תחום המיחשוב. לימודי פיתוח אפליקציות מתכתבים באופן ישיר ועקיף עם לימודי תוכנה, בעיקר לימודי שפות כגון ++C, JAVA ועוד, כמו גם לימודי סביבות פיתוח שונות עבור האפליקציות, בין אם לאנדרואיד או מערכת הניידים של אפל ה- IOS. לימודים אלו נלמדים במסגרת קורס אשר עשוי להיערך מספר חודשים ואף מעל שנה, תלוי בהיקף הלימוד. בסיום הקורס תינתן תעודת הכשרה מקצועית, מטעם מוסד הלימוד ולעתים מטעם בית תוכנה עולמי כגון מייקרוסופט ודומיו. תנאי הקבלה ללימודי תעודה במחשבים אינם מחמירים, אך מומלץ מאוד להגיע ללימודים אלו עם אוריינטציה מסויימת למתמטיקה ומחשבים והבנה בסיסית בתהליכים. אדם ללא הבנה שכזו, עלול להתקל בקשיים במהלך הלימודים ואף להפסיקם בעודם באיבם.

לימודי תואר במחשבים

לימודי מחשבים לתואר מקבלים יוקרה גבוהה יותר, בכל שנת לימודים וכבר אפשר לומר עליהם שרמת הביקוש עבורם זהה לרמת הביקוש לענפי לימודי הרפואה והמשפטים בישראל. בהתרם לכך, תנאי הקבלה למסלולי לימוד מחשבים הולכים והופכים נוקשים יותר משנה לשנה, ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. נכון לעכשיו, תנאי הקבלה בממוצע עומדים על ציון בגרות משוקלל של 90 ומעלה, עם דגש על מתמטיקה ומקצועות התחום. באגף ציון מבחני פסיכומטרי, עומד לו ציון של 600 ומעלה (בדגש על ומעלה), כאשר חלוקת הציון חייבת להתבצע באופן שבו בחלק המתימטי של המבחן הפסיכומטי הושגו מעל למאה נקודות ובחלק של האנגלית הושגו מעל ל 85 נקודות, או לחילופין, במבחני רמה באנגלית, כדוגמת אמי"ר ציון גבוה ממאה.

יוצאים מן הכלל

כמו בכל כלל, גם בתנאי קבלה ללימודי מחשבים חייב להיות יוצא מן הכלל ולכן, קיימים מצבים בהם תנאי הקבלה מופחתים ותר כגון, מכללות פרטיות מסויימות, לימודים באוניברסיטה הגדולה, אליהם תנאי הקבלה סבירים יחסים, אך מסלול הלימודים תובעני מאוד ומהווה סנן בפני עצמו. כמו כן, תנאי קבלה למוסדות אקדמאים בכלל ולמסלולי מחשבים בפרט, עבור סטודנטים מעל גיל 30, או בעלי נסיון עבר במחשבים, או לימודי רקע בתחומים אלו, מקלים יותר ומאפשים גמישות מסויימת מתוך שיקולי גיל, נסיון ובשלות השכלתית.

מדעי המחשב

Comments are closed.