לימודי מחשבים או תעשייה וניהול?

האם אתם בצומת דרכים ואינכם יודעים מה כדאי ללמוד? סקרנו עבורכם שני תארים מובילים בתחום: לימודי מדעי המחשב או תואר בהנדסת תעשייה וניהול :

זכרו כי אלה שני תארים מעולים, מעניינים, מבוקשים מאוד בשוק העבודה- וזהו פרט חשוב ביותר. עליכם ללמוד מקצוע שתואם את רמת העבודה בשוק והביקוש על מנת שתוכלו למצוא עבודה בקלות לאחר סיום הלימודים. אינכם רוצים ללמוד שנים רבות ומאומצות ובסופו של התואר להתחרט על כל וללמוד שוב תואר חדש מאמר והתואר שלכם אינו שווה ערך בעיני החברות בארץ.

בסיום לימודי מדעי המחשב תוכלו להתשלב בהמון חברות הייטק בישראל: ישנם תפקידים רבים- מבודק תוכנה ועד למפתח מובייל בהם תוכלו למצוא את עצמיכם מובילים בשוק העבודה וחוברים לחברות מובילות במשק. המשכורות גבוהות במיוחד, התנאים מעולים, וישנה תחושה כי התואר הזה יחזיר את עצמו וישתלם לטוווח הארוך ולא פחות חשוב, יהווה עבורכם קריירה של ממש.

בסיום לימודי הנדסת תעשייה וניהול תוכלו למצוא עצמיכם משתלבים ממפעלים גדולים, אחראיים על שיכלול פסי יצור, נותנים פתרונות יצירתיים ומשמעותיים למפעלים גדולים בארץ, משפרים עלויות יצור, ורווחים של חברות גדולות בארץ ובעלי אחריות גדולה מאוד. גם כאן, התנאים משמעותיים, גבוהים ומפנקים לבוגרי תואר זה.

תנאי הקבלה הינם דומים לשני התארים הנ"ל. שכר הלימוד משתנה ממוסד אקדמי זה או אחר- כמובן שבאוניברסיטאות שכר הלימוד יעמוד על קרוב ל9000 ש"ח בחודש ואילו במכללות תשלמו אף יותר, אך באופן עקרוני השכר לימוד הוא אותו שכר.

תחום מדעי המחשב אינו סופי. תחום זה כל הזמן משתכלל ועליכם ללמוד באופן עצמאי מעת לעת בעזרת כנסים מקצועיים, בלוגים, פורומים ולהיות מעודכנים וחוד החנית בכל מה שקשור לתחום זה.

בתחום התעשייה והניהול, כמובן שיש כנסים מקצועיים אך תחום זה משתכלל ומתחדש באופן יחסי נמוך יותר בהשוואה למדעי המחשב.

תחום מדעי המחשב הינו תחום בו תוכלו לעסוק גם כעצמאים: תוכלו לתקן מחשבים, לפתח אתרים לבדוק תוכנות, לפתח אפליקציות חדשות ולהיכנס לתחום ההייטק בצורה עצמאית וחלקה. בתחום לימודי הנדסת תעשייה והניהול- מקומכם הוא במפעל גדול ובחברה מאוד גדולה ולא תוכלו לפתח זאת לעסק עצמוני קטן במקביל. עם זאת, תוכלו לשקול לבצע מעבר בין ארצות ולהתשלב בתעשייה הבינלאומית.

בהצלחה

מדעי המחשב

Comments are closed.