לימודי מחשבים – הדלת שלך לעולם ההייטק

וב האנשים שמעו מחבריהם כי לימודי מחשבים יעזרו להם להיכנס לעולם ההייטק וזאת משום הדרישה הגואה מדי שנה. מאמר זה יעזור לקוראים להבין האם נתון זה נכון וכיצד ניתן להשתלב בעולם ההייטק הנוצץ.

 מגוון מסלולי לימוד וקורסים

נכון לשנים האחרונות לימודי מדעי המחשב הם אחד מתחומי הלימודים הפופולאריים ביותר וזאת משום הדרישה הגדולה בעולם ההייטק. מספיק להסתכל על לוחות דרושים הייטק על מנת להבין כי קיימת דרישה גדולה מאוד לבוגרי מדעי המחשב גם אם מדובר בסטודנטים בשנתם השלישית לתואר או בסטודנטים אשר סיימו את התואר אך אינם מאגדים ניסיון כלשהו בתחום. למרות הדרישה הגדולה לבוגרים של מדעי המחשב באוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, חשוב לא להתעלם מהעובדה כי גם בוגרי קורסים במקצועות מחשב ייעודיים יכולים לכבוש את הפסגה ולהתחיל לבנות קריירה בעולם ההייטק. קורסים פופולאריים ביותר הם לימודי בדיקות תוכנה, קורסים שונים בתחום האפליקציה למכשירים ניידים חכמים, לימודי גרפיקה ועיצוב אתרים, קורסי תכנות סאפ, בניית אתרים סלולאריים והרשימה עוד ארוכה. למרות שההיצע גדול מאוד וכל אדם מוכשר אשר למד את התחום יכול להצליח, חשוב לקחת בחשבון כי מדעי המחשב הם עדיין הלימודים הבטוחים והפופולאריים ביותר.

לימודי מדעי המחשב- מדוע עדיף?

רבים מתלבטים האם להירשם אל קורס ייעודי בתחום לימודי מחשבים או שמא להירשם אל מסלול מדעי המחשב באוניברסיטה או באחת המכללות. ההתלבטות נעוצה בכך שקורס הוא הדרך המהירה להתחיל ולעסוק בתחום מסוים בעולם ההיי טק ואילו לימודי מדעי המחשב אורכים בין שלוש לארבע שנים. בנוסף, לימודי מדעי המחשב מצריכים נתוני קבלה גבוהים מאוד וידועים כלימודים תובעניים מאוד אשר מותירים מעט זמן לעבודה ובילויים. למרות כל זאת לא ניתן להתעלם מהעובדות הבאות:

  • דרישה- הדרישה אל בוגרי מדעי המחשב גדולה יותר מאשר הדרישה אל בוגרי קורסים מסוימים.
  • אין צורך בניסיון- חברות הייטק רבות וחברות השמה רבות מוכנות לקלוט את בוגרי מדעי המחשב מיידית למקום עבודה וזאת בניגוד אל בוגרי קורסים.
  • שכר- השכר של בוגרי מדעי המחשב גבוה יותר מאשר השכר של אנשי מקצוע.
  • קידום- אפשרויות הקידום שלהם (בניית קריירה משגשגת בארץ ובחו"ל) רחבות יותר.

בשורה התחתונה ניתן לקבוע כי חברות הייטק וחברות השמה מעדיפים בוגרים בעלי ידע רב בכל הקשור אל בסיס התכנות והמחשבים.

לימודי מדעי המחשב- ייעוץ לבחירה נכונה

ההחלטה להירשם אל לימודי מדעי המחשב תאפשר לכל אחד אשר ישלים את המסלול בהצלחה ליהנות מכרטיס לעולם ההייטק. מומחים טוענים כי עולם זה נמצא רק בראשיתו וככל שהשנים יחלפו הוא יתפתח והדרישה אל אנשי מחשבים תהיה גדולה יותר. נכון להיום תחום זה נחשב למבוקש ביותר אך הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק את ההתאמה ללימודים אלו. אין טעם לשלם ולהתחיל ללמוד באם תחום זה אינו מתאים לכישוריו ואופיו של אותו אדם שנרשם.

מדעי המחשב

Comments are closed.