תכנות – המפתח שלך להצלחה

מאחורי כל תוכנות המחשב המוצלחות ביותר, הרשתות החברתיות הפופולאריות ביותר ומשחקי המחשב האהובים ביותר, עומד מתכנת מוכשר שיצר את היצירות הללו ושינה בכך את חייהם של מיליוני אנשים בכל העולם. אם אתם אוהבים מחשבים ומחפשים דרך להצליח בחיים, התשובה נמצאת מול עיניכם – לימודי תכנות.

למה כדאי  ללמוד תכנות

לפניכם כמה סיבות טובות לבחור ללמוד תכנות:

  • כניסה לעולם ההייטק – כיום בארץ ניתן למצוא חברות הייטק רבות המחפשות לצרף לשורותיהן מתכנתים מקצועיים. בוגר מדעי המחשב, הנדסת תוכנה  ואפילו בוגרי קורס תכנות יכולים להתרשם ממאגר רחב של משרות הייטק באתר של חברתSEEV  חברה המתמחה בגיוס והשמת עובדים לחברות ההייטק.  ישנה דרישה מתמדת למתכנתים ולכן כל מי שלומד לתכנת בצורה מקצועית, יוכל בקלות למצוא עבודה ולהיכנס לעולם ההייטק.
  • ענף מתפתח ומתרחב – תחום המחשבים ככלל והתכנות בפרט הוא תחום שעובר שינויים רבים ומתפתח ללא הרף. ישראל ידועה בכל העולם כמעצמת הייטק ולמרות משברים כלכליים וחוסר יציבות של השוק, תחום המחשבים והתכנות רק הולך ומתפתח. אם אתם שואפים לרכוש מקצוע יציב לחיים וכלים שיוכלו לפרנס אתכם בכל עת, תכנות הוא בחירה נכונה.
  • מסלול קצר ומעשי – בעוד שתואר שלם בהנדסת תוכנה או מדעי המחשב יכול לקחת שלוש עד ארבע שנים. ניתן ללמוד תכנות בצורה מתומצתת בקורסי התכנות הרבים בארץ. תוך זמן קצר בלבד ניתן להשלים את הקורס ולרכוש כלים מעשיים שיכשירו אתכם למגוון רב של עבודות תכנות בתחומים שונים.
  • ליצור דברים חדשים – למתכנת יש אפשרות לא רק להשתלב במקום עבודה נוח ולהרוויח כסף רב אלא גם לעסוק בתחום בו הוא יכול להשתמש בדמיון שלו וליצור דברים חדשים. המצאותיהם של מתכנתים גאונים שינו את חיינו לטובה ולכל מתכנת יש את הכלים לשפר את חייו שלו ואת חיי סביבתו על ידי המצאות מבריקות ותוכנות חדשות שיקלו על החיים של כולנו.

איפה לומדים תכנות בארץ?

  • אוניברסיטאות – מי שלומד תואר במחשבים באחת מן האוניברסיטאות בארץ, יצטרך להשלים קורס תכנות אחד לפחות. ישנן אוניברסיטאות רבות בארץ המלמדות קורסי תכנות מסגרת תואר במדעי המחשב, אך בוגרי הקורס אינם צוברים מספיק ידע וניסיון על מנת להיות מתכנתים מנוסים. על מנת להיות מתכנתים, על הסטודנטים להשלים קורסים נוספים וללמוד שפות תכנות שונות.
  • קורסי תכנות – ישנן שפות תכנות רבות ומגוונות, כל שפה נועדה לתכנות ספציפי ולמטרה ייחודית. אם אתם שואפים ללמוד תכנות, הדרך הטובה ביותר היא להתחיל משפת תכנות אחת וללמוד אותה על בוריה. תבחרו שפת תכנות שימושית שממנה תרצו להתחיל ותלמדו קורס המתמקד כולו בשפת תכנות זו. בעתיד תוכלו לצבור ניסיון נוסף וללמוד שפות תכנות נוספות על פי הצורך.

אפשרויות תעסוקה למתכנתים

אחד היתרונות הבולטים של מקצוע התכנות הוא מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה מגוונות. מתכנתים יכולים לעבוד בחברות הייטק הרבות בארץ ובכל העולם, להשתלב בחברות סטארט אפ קטנות, לעבוד בתחום התעשייה ואפילו לעשות קריירה בתחום התעשייה הצבאית. מתכנת יכול לעסוק בתחום הרשתות, בנייה, עיצוב וקידם אתרים, משחקי מחשב ואפילו לעבוד בחברות תקשורת גדולות בעלות שם עולמי. המתכנת המנוסה יוכל לעבוד בחברה או להיות פרילנסר עצמאי, לעבוד בשותפות עם חברות נוספות ואפילו לפתוח חברה פרטית. כפי שניתן לראות אפשרויות התעסוקה של המתכנת הן רבות  ומשתרעות על פני מגוון רחב של תחומים.

תכנות

Comments are closed.