מדעי המחשב- עבודה, שכר ותנאי העסקה

אחד מתחומי הלימוד האטרקטיביים ביותר שיש כיום האקדמיה הוא תחום של מדעי המחשב. מדובר על לב ליבה של התעשייה הפורחת ביותר במדינת ישראל ובעולם כולו. אנשים רבים מבינים את ההזדמנות שטמונה בדבר ופונים לתחום של לימודי מדעי המחשב והכלים השונים שאותם הוא מעניק לרבות  c++, html ועוד רבים וטובים.

לאחר שלוש או ארבע שנות לימוד, בהתאם למסלול הלימודים ורמת האינטנסיביות שלו יוצאים הבוגרים אל העולם האמיתי. במקרים רבים, במסגרת לימודי מדעי המחשב הסטודנטים מוצאים עבודות סטודנטיאליות בתחום, מה שמאפשר להם ליישם את הכלים השונים שנלמדו ביניהם seev, java ועוד מגוון הכלים שנעשה בהם שימוש בשטח. ארגוני הייטק רבים מבקשים לגייס סטודנטים עוד לפני תום הלימודים שלהם, במטרה להפוך לשותפים פעילים בתהליך ההכשרה של הדור הבא.

קצת על תרבות ארגונית

למרות שנראה כי אנחנו חיים בעידן שמחייב נסיון בפועל ארגונים רבים מתחילים להבין כיום שהמשאבים שנדרשים לשינוי הרגלים של עובד מנוסה הם גבוהים יותר מאלה הנדרשים להכשרה שלו, גם אם מדובר על הכשרה מאפס. עובד שמגיע מארגון אחר מגיע עם הרגלי עבודה, נהלים שהוטמעו ודרכי חשיבה שהתבססו. את אלה מאד קשה לשנות, בעוד שבמקרים רבים הם עומדים כנגד התרבות הארגונית כפי שהיא קיימת בארגון החדש. משמעות הדבר היא שמבחינתו של הארגון העובד צריך לעבור הכשרה מחדש, מה שלוקח הרבה זמן והרבה מאד משאבים.

גיוס עובדים

בוגרי מדעי המחשב, בין אם הם נוטלי נסיון מקצועי לחלוטין ובין אם מאחוריהם יש רקורד שלם של הצלחות נהנים מביקוש אדיר ותנאים מהטובים ביותר במשק. בוגרי מדעי המחשב משתלבים בדרך כלל בארגוני הייטק שונים או במשרות טכנולוגיות בארגונים וחברות שאינן טכנולוגיות בהכרח בהגדרה שלהן. בין אם מדובר על מנהלים טכנולוגיים, מנהלי רשתות, מפתחים, תומכים ואפילו בעלים של חברת השמת דרושים בהייטק, למשל: seev.

השכר ההתחלתי של בוגרי מדעי המחשב הוא גבוה בהרבה מהממוצע במשק ועומד על סכום של כעשרת אלפי שקלים עבור משרה של מתחילים. פוטנציאל הצמחיה בתחום הוא גבוה מאד הן מבחינת שכר והן מבחינת תפקיד, כאשר המשכורות מגיעות לעשרים, שלושים ואף ארבעים אלף שקלים. לעיתים אף למעלה מכך לשכירים. כמובן שתמיד עומדת האפשרות גם לצאת לדרך עצמאית ולהקים חברת הזנק או חברה שמספקת שירותים.

תנאי העסקה משתנים בין ארגון לארגון, ובאופן כללי אלה יכולים להיות טובים או טובים מאד. אנשי מחשבים הם ללא ספק מהאוכלוסיה שנהנית מתנאי העבודה הטובים ביותר שלמשק יש להציע. ארגונים עם סניפים ברחבי העולם כולו מצריכים מהעובדים שלהם לטוס לא אחת. אין ספק שמדובר על יתרון עצום זאת לאור העובדה שהטיסות וההוצאות שכרוכות בכך ממומנות מטבע הדברים על ידי הארגון עצמו ויש אנשים רבים שמחפשים חברות בינלאומיות במיוחד למען ההזדמנות הזאת.

תעסוקה

Comments are closed.