מה מומלץ לבדוק לפני שקונים מדפסת לייזר

מדפסות הלייזר כבר לא יקרות כמו פעם, ומכוונות גם אל השוק הביתי. רגע לפני שגם אתם מתחדשים באחת כזו לבית – מה מומלץ לבדוק?

 

שמתם לב שמיכלי הדיו במדפסת נגמרים מהר? הגעתם למסקנה (מוצדקת כנראה..) שלקנות מיכל דיו חדש, במקום זה שכרגע ניגמר, יעלה אותו מחיר שהייתם משלמים עבור מדפסת חדשה? החלטתם שנמאס לכם לשלם מחיר מופקע עבור מיכל דיו שחור או צבעוני, אחת לכמה חודשים? אז רגע לפני שאתם רצים לקנות מדפסת לייזר חדשה לבית,  מומלץ להבין כמה פרטים לגביה..

מה היא אמורה לעשות..?

אורי אדלסבורג– מדפסת לייזר, מדפיסה מהר יותר ומדויק יותר, מאחותה הוותיקה, מדפסת הזרקת דיו שעליה החלטתם לוותר. יחד עם זאת, היא יקרה יותר, במיוחד אם תרצו מדפסת שתדע להדפיס בצבע, ולא רק בשחור לבן. במידה ואתם מדפיסים כמויות גדולות של דפים מידי חודש, ייתכן בהחלט שהשקעה הראשונית תשתלם בהמשך. מעבר לכך, עליכם לבדוק האם נחוצה לכם הדפסה בלבד? או שאתם זקוקים גם לסורק, מכונת צילום, ואפילו פקס? כפי שניחשתם, יש כיום מדפסות לייזר, המשלבות את כל האלמנטים, והן יקרות יותר כמובן, בהשוואה למדפסות הלייזר הבסיסיות.

האם חדות ואיכות ההדפסה קריטית?

אם עיקר עבודת המדפסת שתרכשו תהיה הדפסת תמונות על סוגי נייר איכותיים, אז ככל הנראה, החדות ואיכות ההדפסה קריטיים לכם. במקרה כזה, כדאי לבחון מדפסות לייזר בעלות רזולוציה של 1200 DPI לפחות. סביר יותר להניח, שרוב ההדפסות להן תזדקקו, יהיו הדפסות של טקסט, שרובו ככולו שחור לבן. במקרה זה, חבל לשלם מחיר גבוה, וניתן להסתפק במדפסת לייזר בעלת רזולוציה של 600 DPI שתהווה פתרון ראוי בהחלט עבור הדפסת טקסטים.

חיבורי המדפסת והאפשרויות שלהם

בעידן הרשתות הביתיות האלחוטיות, ניתן למצוא בהרבה בתים בישראל, יותר ממחשב אחד. כך נוצרת לה הדרישה, שמדפסת אחת תוכל לשרת את כל המחשבים שבבית, הנייחים והניידים. מדפסת לייזר בעלת חיבור כבל רשת, ו/או חיבור WIFI היא המדפסת שאתם צריכים במקרה כזה. לעומת זאת, אם ישנו רק מחשב אחד בבית, אזי מדפסת  בעלת חיבור USB סטנדרטי ישירות למחשב, תספיק לכם בהחלט.

הייטק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *