לימודי מחשבים עם לקויות למידה

לקויות למידה

רוב האנשים אינם מודעים לעובדה שעולם לקויות למידה הוא עולם שלם וגדול מאוד וחשוב לבחור את אותו מטפל בעל ניסיון באותן לקויות מהן סובלים.

מהם לקויות למידה?

לקויות למידה מהוות הפרעה מסוימת ביכולת לעבד וליישם מיומנויות למידה מסוימות. הגורם לליקויים אלו הוא המוח שלנו, כלומר הבעיה היא נוירולוגית ואין עדיין תשובה או פתרון לכל לקויות הלמידה שכן המוח הוא דבר מורכב מאוד. אין שום קשר בין לקויות למידה לבין אינטליגנציה ובדרך כלל הפער הגדול בין השניים הוא זה שמביא אנשים שסובלים מליקוי למידתי זה או אחר לתסכול רב. לכן, חשוב לאתר את הבעיה עוד בילדות ולספק לילד את הטיפול הנכון וזאת על מנת שהוא יוכל "לעקוף" את הבעיה באמצעות כלים אחרים ועל ידי כך כן להצליח בלימודים, באוניברסיטה, במקום העבודה ובכל מקום בו יחפוץ להצליח בו.

לקויות למידה- נקודות חשובות

  • לקויות מרכזיות- הלקויות המוכרות ביותר לרוב האנשים באות לידי ביטוי בכל הקשור אל חשבון, קריאה, כתיבה, כל הקשור אל סדר והתארגנות ופעמים רבות גם בזיכרון.
  • סטטיסטיקה- נאמר כי אחד מכל עשרה אנשים סובל מליקוי למידתי זה או אחר.
  • יש הבדל- בין הפרעת קשב וריכוז לבין לקויות למידה. מדובר כאן על שני דברים שונים. אמנם יש אנשים שסובלים משני הדברים יחדיו, אך הם לא חייבים להיות קשורים אחד לשני ורבים משתייכים רק לקהילת האנשים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז ואחרים לקהילת ליקויי הלמידה.
  • הצלחה- חשוב מאוד לדעת כי ניתן להצליח בכל דבר בו אתם מעוניינים גם אם יש לכם ליקויי למידתי זה או אחר. כל שצריך הוא לגשת למומחה בתחום וזאת על מנת שיתאים לכם את שיטת הטיפול וטכניקות הלמידה המתאימות לכם וההצלחה שלכם כבר קורצת בפינה..

מדעי המחשב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *