השמה במקצועות המחשב ואפשרויות לפיתוח קריירה

ככל שחיינו מתמלאים יותר ויותר בטכנולוגיה, כך צפויה הקריירה בתחום טכנולוגיית המידע לגדול באופן משמעותי עד סוף העשור. אופציות ההשמה שעומדות בפני בוגרי תארים וקורסים במקצועות המחשב, כמו: קידום אתרים, עיצוב גרפי, תכנות QA ועוד – הן פשוט בלתי נדלות.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארצות הברית צופה כי עבודות IT רבות צפויות לגדול יותר מהר, או הרבה יותר מהר מהממוצע, עד לשנת 2020. בנוסף, חוסר היכולת של מעסיקים למצוא עובדים בעלי כישורים טכניים שנדרשים כדי למלא תפקידים שכאלה, תורם לכך שעובדים שמועסקים בתחומי עבודה מסוימים שקשורים למחשב, זוכים בשכר פשוט מדהים. חלק מהחברות מציעות גם בונוסים כדי למשוך אליהם את בעלי הכישורים הטובים ביותר ועל מנת להבטיח שהם יישארו אצלם.

נתונים שונים המבוססים על נתוני 2010, מלמדים על מספר משרות הייטק ששכר גבוה בצידן. רוב המשרות דורשות תור ראשון, אבל יש גם תחומי עבודה יוצאים מהכלל שמבקשים יכולת מוכחת בתכנות או בניהול רשתות ארגוניות, למשל. לפניכם כמה ממשרות אלה:

תמיכה טכנית במחשבים: מומחים בתחום זה מספקים עזרה וייעוץ למשתמשי מחשב ותוכנה, גם משתמשים מתחילים וגם מקצועיים. דרישות ההשכלה: לפעמים יידרש תואר ראשון, אבל יש מעסיקים שידרשו הכשרה נוספת במקום העבודה.

מנהל רשתות ומערכות מחשוב: אחראי על הפעולות היומיומיות של רשתות מחשבים ארגוניות, כולל התקנה ותמיכה במערכות מחשב, רשתות, אינטרנט ומערכות נתוני תקשורת. דרישות ההשכלה הן בדרך כלל תואר ראשון במדעי המחשב, אם כי גם תעודת הסמכה בתחום יכולה להתאים לכמה משרות.

מתכנת מחשבים: כלומר, מתכנת. דרישות השכלה: בדרך כלל תואר ראשון במדעי המחשב. רוב המתכנתים מתמחים בכמה שפות תכנות.

מנהל מסד נתונים: משתמש בתוכנה כדי לאחסן ולארגן נתונים, כגון מידע פיננסי ותיעוד משלוחים ללקוחות. דרישות ההשכלה בתחום זה הן בדרך כלל תואר ראשון בתחום המידע, או בתחום מחשבים אחר. בדרך כלל נדרש ניסיון בתחום קרוב לפני שאפשר יהיה להפוך למנהל.

מפתח אינטרנט: יצירת אתרי אינטרנט עבור חברות, ממשלות וארגונים אחרים. דרישות ההשכלה הן תואר ראשון בתחום הקשור למחשב. ידע נוסף של שפות תכנות באינטרנט יכול להיות מועיל.

מאמר זה נכתב ע"י מומחי משאבי אנוש מחברת Manpower  המתמחה במתן פתרונות עבודה מתקדמים בתחום משאבי האנוש בארץ ובעולם.

הייטק

Comments are closed.