כיצד לבחור מדפסות למחשבים – מדפסות למחשבים

באם הכנסתם עצמכם לחיפוש אחר מדפסת לשימושכם האישי או המקצועי, כבר וודאי הבנתם שאין מדובר ברכישה מהירה בסגנון "זבנג וסיימנו", או שמא בחיפוש בלתי נלאה אחר המבצע או המוצר המשתלם ביותר בזמן נתון. גישה זו עשויה להותירכם עם מוצר שלא יספק אתכם, כיוון שהוא לא מתאים בכלל למפרט לו אתם זקוקים. קפיצה על המבצע הראשון בו אתם נתקלים עלול להסתיים ברכישת מוצר שלא לרוחכם, או שמא בדיו שאינו מתאים. נציין כי רכישת מדפסת מבוססת דיו כבר מזמן אינה דבר יקר, ואף על כך, ראוי להשקיע במוצר ההולם ביותר עבורכם.

שאלות שיש לשאול טרם רכישת מדפסות למחשבים

רכישת מדפסות למחשבים ביתיים מצריכה גם היא בדיקת הרזולוציה, תכונות קישוריות, עלויות דיו ועוד. על מנת לבחור את המדפסת הנכונה, מומלץ ראשית לשאול את עצמכם את השאלות:

  • מהי מידת ההשקעה אליה אתם מוכנים עבור רכישה זו? ישנו מנעד רחב למחירי מדפסות למחשבים, כך שקביעה מראש של טווח מחירים מוסכם יסייע בידכם לבחור מדפסת הולמת, יחד עם נייר, דיו או מוצרים נלווים אחרים.
  • מיהו הספק האיכותי באזורכם? בחירה מוצלחת של ספר דיו למדפסת תהיה צעד נבון לקראת קנייה טובה. אין להתפשר ולהתפתות – חפשו ספק עם המלצות.

השפרצת דיו

מעטים מודעים לעובדה כי מדפסות למחשבים מבוססות דיו עובדות בשיטת "השפרצה" של טיפות דיו מזעריות. גודלן של הטיפות משפיע באופן ניכר על איכות ההדפסה. טיפות דיו מזעריות ייצרו הדפסה חדה ומפורטת, בעוד טיפות דיו גדולות מדי יובילו להדפסה גסה. רזולוציית ההדפסה נקבעת בעיקר על-ידי גודל זרנוקי הדיו הממוקמים בראש המדפסת; זרנוקים קטנים יאפשר רזולוציה מוגברת וחדות רבה יותר. מדפסות יקרות ומקצועיות כוללות זרנוקים בגודל כה קטן, לטובת הדפסת תמונות איכותיות וריאליסטיות עד מאוד.

שיפור איכות ההדפסה

מה עוד עשוי לשפר את איכות הדפסת הצבע בקרב מדפסות למחשבים? כמות מיכליות הדיו המתאפשר במדפסת. ברוב המקרים, מיכלי צבע מכילים 3 צבעים "ראשיים"" היוצרים את קשת הצבעים בשילובים שונים. ישן מדפסות הכוללות יותר מיכליות צבע (אפילו שמונה), הטובות לשימוש מקצועי. מדפסות למחשבים המציעות הדפסה בשחור-לבן בלבד, למשל, מספיק שיכילו מיכלית דיו אחת בלבד – עם צבע שחור.

לבתים ולמשרדים

מדפסות למחשבים המאפשרות הדפסות צבע, בהחלט עשויות להביא רמה מעולה של תוצר מודפס, בעלויות נמוכות יחסית. זה מתאים ללקוחות המעוניינים להדפיס ולהנציח תמונות משפחתיות, לטובת מסגור, או כדי להעשיר תיקי מסמכים במעט צבע. מכשור משרדי הולם, עשוי לחסוך כסף וזמן רב, תוך הגדלת תפוקת העבודה. אף אם מדובר במשרד צנוע מימדים, מומלץ לרכוש ציוד משרד מחברה מנוסה ובעלת שם בתחום המיכון המשרדי, ומתן השירות, הייעוץ והתמיכה. ככל שתעשו כן, תוכלו להסיר דאגה מלבכם, ולקבל טיפול מקצועי ומיידי מחברה תומכת, שתסייע לכם לתפקד במטלות העסק השוטפות.

לימוד טכנאי מחשבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *