חושבים שיש לכם ראש מדעי אבל מחשבים ומעבדה זה לא התחום שלכם? יש מה לעשות עם זה

אם אתם סבורים שיש לכם ראש ריאלי מדעי אבל מדעי המחשב וכל הקשור אל מחקרים במעבדה ותחום הביולוגיה, כימיה ופיזיקה אינו נראה לכם כמו מקצוע בו תהיו מעוניינים לעסוק בעתיד, בוודאי תשמחו לדעת שיש תחום מסוים שמצריך זווית ראיה ריאלית ויכולות מדעיות, אבל רחוק שנות אור מתחום המחשבים או הפיזיקה.

עידן המידע – התאמה לתקופה

אם אתם מעוניינים ללמוד תחום שקשור באופן ישיר אל אותו עידן דיגיטלי אינטרנטי שמשרת אותנו בשנים האחרונות ושצפוי לשרת אותנו עוד שנים רבות, תחום המידענות הוא אחד התחומים הפופולאריים כיום ורבים נרשמים אליו. לימודי מידע הם לימודים שעיקרם שימוש חכם בידע למטרה מסוימת. אם יש לכם סבלנות, אתם מתעניינים בסוגים שונים של מידע וטובים בפעולות שונות של איתור מידע וניהולו בצורה חכמה וזאת על ידי יצירת מאגרי ידע או אינדקסים שונים ברשת האינטרנט או במחשב מסוים, קרוב לוודא שלימודי מקצוע המידענות יתאים גם לכם.

המידע סביבנו – כישורים דרושים

אף אחד אינו יכול להתמודד עם המידע הרב ללא סדר ויכולת לפלח ולסנן את המידע בהתאם למטרה בה הוא מעוניין. תחום המידענות תמיד יכלול הערכה של המידע, ההיקף של אותו מידע אותו נדרשים לסווג, איתור של כל מיני פיסות מידע רלוונטיות לתחום מסוים, אחזור של סוגי מידע שונים, הערכת מקורות המידע ואמינותם, סיווג והטמעה של המידע בכל מיני בסיסי ידע וזאת בהתאם לסוג בסיס הידע, עיבוד של המידע, הצגה של המידע בצורה הנהירה ביותר, נגישות של המידע ועוד. כל אלו הם הנושאים והפעולות עליהם אחראי המידען. נכון להיום דרושים מידענים רבים וזאת משום המידע הרב והצורך לסווג אותו ולסדר אותו וזאת על מנת שכל אחד יוכל למצוא אותו בקלות. אם אתם סבורים שיש לכם ראש מדעי ריאלי, אבל אינכם מעוניינים ללמוד מקצוע ריאלי כלשהו, מקצוע המידענות יכול לעניין אתכם.

מסלול לימודי מידענות

נכון להיום כל אחד יכול לבחור האם הוא מעוניין להירשם למסלול תואר ראשון בתחום המידענות, או שמא הוא מעוניין להירשם אל קורס מידענות ולהתחיל לעבוד בתחום כמה שיותר מהר. לימודי התואר הם בדרך כלל שלוש שנים וזאת לעומת הקורסים השונים בתחום שהיקף השעות בהם יכול להגיע גם לאלף שעות אקדמיות ויותר. כיוון שכל קורס ותוכנית הלימודים שלו, תמיד חשוב לברר קודם ההרשמה מהו הסילבוס, מהו המוניטין של המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד והאם בסיום הקורס המוסד יעזור לכם בהשמה לעבודה בתחום. לימודי תחום זה יאפשרו לכם להשתלב בשוק התעסוקה כמידענים, מנהלי מידע, אחראים על ארכיונים ממוחשבים ועוד.

לסיכום, אחד מהתחומים החשובים ביותר הוא מידענות וזאת משום שתחום זה עוזר לכל אחד מאיתנו לעשות קצת סדר בבלגן ולמצוא את המידע הרלוונטי ביותר לצרכיו.

תעסוקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *