להיות גאון באבטחת מידע מבלי להיות גאון מחשבים

אינכם מוכרחים להחזיק בתואר נחשב במחשבים בכדי לשחות בכללי אבטחת מידע. למעשה, כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שהמידע הנמצא בעסק יישאר בו – זה לקרוא את הכתבה הבאה.

התקנתם מצלמת אבטחה, אך מה לגבי אבטחת המידע?

הידעתם שעבריינים מסוגלים לבצע גניבת זהות על ידי השגת פרטים פשוטים של אזרחים כגון: מספרי תעודת זהות, מספרי טלפון וכתובות? לכן, אין זה משנה אם אתם בעלים של משרד גדול או קטן, אם אתם עומדים בראש חברת עורכי דין, או אם אתם בעלים של מסגרייה. עליכם להגן על העסק שלכם מפגיעה.

מפליא לגלות שבשעה שהתקנת מצלמות אבטחה בבתי עסק הפכו לעניין שבשגרה, דווקא אבטחת מידע הוא נושא פרוץ שאינו זוכה להתייחסות מספקת למרות במחשבי החברה נמצא מידע הכולל פרטי כרטיסי אשראי, מספרי חשבון, פרטים אישיים, סיסמאות והרשימה עוד ארוכה.

לכן, בכדי לוודא שהחברה לא תסבול מפרצה באבטחת המידע ובכדי להגן על עצמכם ועל לקוחותיכם מחשיפת סודות מסחריים, קמפיינים עתידיים ועוד – עליכם להקפיד על מיגון מחשבי העסק.

כיצד תגנו על המידע ברשותכם?

בכדי להגן על המידע שברשותכם מומלץ להתקין על כל מחשבי החברה תוכנת אנטי וירוס, Firewall (חומת אש) ותוכנת אנטי רוגלות (תוכנות ריגול).

אנטי וירוס- תוכנה המשמשת לסריקת קבצים במחשב בו היא מותקנת, קבצי דואר אלקטרוני וקבצים שהורדו למחשב מהרשת. התוכנה פועלת לגילוי חתימות של וירוסים בטרם הגעתם למחשב. בכל יום מתגלים ונוצרים וירוסים חדשים לכן יש לעדכן את התוכנה באופן קבוע.

חומת אש- מטרתה המרכזית של תוכנה זו היא למנוע תקשורת מגורם לא רצוי מחוץ לרשת, ולחסום מידע שאינו מאובטח או מורשה. תוכנות של חומות אש מקנות אבטחה מרבית ומעמיקה.

אנטי רוגלה– תוכנות רוגלה מותקנות על המחשב במסווה, ללא ידיעת המשתמש, בדרך כלל התקנתן מתבצעת כאשר המשתמש מוריד תוכנה מהרשת על מנת לצפות באתר אינטרנט או שהיא מצורפת אל תוכנה תמימה אותה הגולש בוחר להתקין על מחשבו.

אנטי רוגלה סורק את המחשב כדי לבדוק ולהסיר במקרה הצורך את הימצאותן של תוכנות ריגול וכן מציג התראה למשתמשים כאשר תוכנית ריגול מנסה להתקין עצמה על המחשב. בעת התקנת תוכנת אנטי רוגלה יש לוודא כי התוכנה אמינה ומוכרת ואינה רוגלה נוספת במסווה.

למדו את העובדים שלכם מספר צעדים פשוטים אשר יספקו רשת הגנה נוספת למחשביהם האישיים:

הטמיעו נוהל של החלפת סיסמאות אחת לתקופה ואסרו על שיתוף סיסמאות בין העובדים, עדכנו את מחשבי החברה בכדי שיעברו למצב נעילה אוטומטית לאחר 3 דקות ללא שימוש והגנו על קבצים רגישים בסיסמאות חזקות.

הירשמו לקורס מחשבים עוד היום!

לימודי מחשבים בכלל וקורס אבטחת מידע בפרט יתנו לכם את הכלים להגן על העסק. במקום להעסיק יועץ מיגון חיצוני, היו אתם המומחים הגדולים. רכשו ידע בסיסי במחשוב ואבטחת מידע, ערכו בקרה על הנעשה בחברתכם והישארו עם היד על הדופק.

זכרו כי גם מידע שעשוי להצטייר כתמים עלול להסב נזק רב לעסק במידה ויגיע לידיים הלא נכונות, ולכן חשוב להגן על כל המידע בעסק, החשוב והשולי. בהצלחה!.

כתבה של צליל סוניס, אתר הספקים

תעסוקה

Comments are closed.