לימודי בדיקות אפליקציות

תחום המובייל בכלל והסמארטפונים בפרטי, שינו במידה רבה את האופן בו אנו גולשים ברשת האינטרנט, צורכים מידע, רוכשים מוצרים ברשת, מתקשרים זה עם זה ועוד. שינויים אלו בכל אורחות חיינו, התרחשו בשל יישומי תוכנה (אפליקציות) המאפשרים לנו לבצע מגוון נרחב של פעולות במכשיר אחד.

פיתוח יישומי התוכנה (אפליקציות) מתבצע על ידי בתי תוכנה או אנשי פיתוח המתמחים בכך, כאשר תחום הפיתוח מתנהל בהתאם לאופי הסמארטפון: פיתוח אפליקציות למכשירי אנדרואיד, פיתוח לטאבלטים ופיתוח יישומי תוכנה לאתרי אינטרנט שונים, ובעיקר לאתרים בתחום הרשתות החברתיות.

כפועל יוצא מהפיכתן של האפליקציות לאחד מתחומי הפיתוח המרכזיים ביותר במהלך השנים האחרונות, יותר ויותר מסלולי לימוד עוסקים בתחום הפיתוח, כאשר תחומי הלימוד עוסקים בכל שלבי הפיתוח והתכנות של היישומים השונים. בנוסף לצד הטכני של תחום לימודי האפליקציות, הפונים לתחום לימודי זה, רוכשים ידע מקצועי בכל הנוגע לעיצוב האפליקציה, הנגשתה האפליקציה לקהל היעד אליה היא פונה ועוד.

בנוסף , קיים תחום לימודי נוסף הנלווה לתחום לימודי הפיתוח והוא תחום לימודי בדיקות אפליקציות. תחום מקצועי זה נועד לבצע בדיקה מקיפה של כל מרכיבי האפליקציה בטרם יציאתה לשוק, וזאת במסגרת מה שמכונה mobile testing. המובייל טסטינג הוא למעשה שלב הבדיקה הסופי הנערך לאפליקציה לקראת יציאתה לשוק, והוא נועד לצרכי בדיקת הפעלת האפליקציה בפלטפורמות הגלישה והשימוש השונות בה.

מספר מילים על חשיבות בדיקת מרכיבי האפליקציה

מדי יום יוצאים עולות לחנויות האפליקציה עשרות עד מאות אפליקציות המתחרות זה בזו על תשומת ליבנו. הליך בדיקת האפליקציות המיושם על ידי מפתחי האפליקציה, בין אם מדובר בהליך בדיקה עצמי אותו הם עורכים ובין אם מדובר בהליך בדיקה חיצוני המיושם על ידי אנשי תוכנה חיצוניים הבוחנים את מרכיבי התוכנה, מהווה את אחד השלבים המכריעים בנוגע להצלחת האפליקציה בקרב קהל היעד אליו היא פונה, וזאת בשל השימושיות של האפליקציה.

בדיקת האפליקציה נערכת גם במסגרת בדיקה אוטומאטית "המריצה" את מרכיבי התוכנה ובודקת את תקינותן וגם באמצעות בדיקה ידנית. ברוב המקרים, לימודי בדיקות אפליקציה מותאמים לאנשים המגיעים עם רקע פיתוחי מוקדם, אך היא מיועדת גם לכל אחד ואחת מכם המעוניין לרכוש לעצמו תחום מקצועי מאתגר, יצירתי ומתגמל, וכל זאת במסגרת רכישת אפיק מקצועי באחד מהתחומים התעסוקתיים המשגשגים ביותר במהלך השנים האחרונות. על פי הערכות שונות בתחום האינטרנט, ענף פיתוחי האפליקציות ילך ויתרחב במהלך השנים הבאות, ולימודי פיתוח אפליקציות או לימודי בדיקת אפליקציות יאפשרו גם לכם להיות שם שזה קורה.

לימודי בניית אפליקציות

Comments are closed.